اپل به کاربران اسپاتیفای و نتفلیکس اجازه پرداخت خارج از اپ استور را داد

11 فروردین 1401 - 21:37

اپل امروز اعلام کرد که‌ به برخی اپلیکیشن‌های اپ استور اجازه خواهد داد تا به کاربران خود لینک‌ به خارج نشان بدهند. به این ترتیب، کاربران این اپلیکیشن‌ها خواهند توانست خارج از اپ استور نسبت به ایجاد اکانت و مدیریت آن اقدام کنند.

این قابلیت فعلاً برای اپلکیشن‌هایی عرضه شده است که مثل نتفلیکس، کیندل و اسپاتیفای محتوای دیجیتال در اختیار کاربران قرار می‌دهند. نکته جالب اینکه کاربران این اپلیکیشن‌ها امکان پرداخت پول خارج از اپ استور را نیز خواهند داشت.

اسپاتیفای

اپل قبلاً اجازه چنین کاری را به اپلیکیشن‌ها نمی‌داد، اما حالا رای دادگاه فدرال آمریکا این شرکت را مجبور کرده است که در قوانین خود تجدیدنظر بکند. اکنون توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها می‌توانند کاربران خود را از طریق یک لینک‌ به خارج از اپ استور هدایت کنند.

کاربران نیز خواهند توانست از طریق وب‌سایت این اپلیکیشن‌ها برای خود اکانت بسازند. با این روش، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن دیگر مجبور نخواهند بود به اپل حق کمیسون ۱۵ الی ۳۰ درصدی پرداخت کنند.

گوکل نیز اخیرا چنین سیاستی را در مورد پلی استور اتخاذ کرده است. این شرکت گفته است که برای شروع قصد دارد به کاربران اسپاتیفای اجازه دهد خارج از پلی استور نسبت به پرداخت حق اشتراک خود اقدام کنند.

در هر حال، این یک خبر خوشحال‌کننده برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن است و باید منتظر اتفاقات خوب بعدی در این زمینه باشیم.

منبع: Gizchina

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.