با تور مجازی گوگل به دیوار بزرگ چین سفر کنید

24 مهر 1400 - 11:11
تور مجازی گوگل - دیوار بزرگ چین

اگر به هر دلیل هنوز هم تمایلی به مسافرت کردن ندارید، گوگل به لطف جدیدترین ویژگی خود، Google Arts & Culture شما را به یک سفر مجازی دور دنیا می‌برد.

حالت نمای خیابان که یک تور مجازی ۳۶۰ درجه را در اختیار شما قرار می‌دهد، یکی از بهترین راه‌ها برای تماشای دیوار ۲۱ هزار کیلومتری چین است که از آن با نام «دیوار بزرگ» یاد می‌شود؛ مسافتی به اندازه فاصله لوس آنجلس تا نیوزلند که اکنون می‌توانید بدون پیمودن حتی یک قدم، به سراسر سر بزنید.

این تور مجازی جدید از ۳۷۰ تصویر باکیفیت بالا تشکیل شده است. این تصاویر در ۳۵ دسته‌بندی، جزئيات خیره کننده و کاملی را درباره این بنای معروف در اختیار شما قرار می‌دهند.

تور مجازی گوگل - دیوار بزرگ چین

این دیوار افسانه‌ای در طول تاریخ در برابر تهاجم‌های زیادی مقاومت کرده و اتمام روند آن نزدیک به ۲۰۰۰ سال طول کشیده است. گاهی اوقات از این بنا به عنوان بزرگ‌ترین پروژه ساخته شده به دست بشر یاد می‌شود.

متاسفانه تاثیر شرایط اقلیمی و فعالیت‌های انسانی حدود یک سوم از این بنای باشکوه را تخریب کرده‌اند. با این حال دولت چین بیکار ننشسته و طی سالیان سال، پیوسته در حال مرمت و بازسازی بخش‌های مختلی از این میراث جهانی است.

بخش Google Arts & Culture بی‌وقفه در حال اضافه کردن مکان‌ها و تورهای مجازی جدیدی به کتابخانه عظیم گوگل است. شما می‌توانید روی موبایل و کامپیوتر از تورهای مجازی گوگل لذت ببرید. از جمله تورهای مجازی بناهای معروف این سرویس می‌توان به تور مجازی جهان‌های پنهان پارک‌های ملی اشاره کرد اما شما با مراجعه به گوگل می‌توانید نمونه‌های بسیار وسیع‌تری را مشاهده کنید.

طی ماه‌های گذشته و به‌خصوص از زمان افزایش همه‌گیری بیماری کرونا، گوگل اقدامات زیادی را در این سرویس خود به سرانجام رسانده است. برای مثال مدتی پیش نمایشگاه موسیقی جذابی در این سرویس راه‌اندازی شد.

گوگل برای برگزاری این نمایشگاه از بیش از ۵۰ مؤسسهٔ بین‌المللی و تولیدکنندگان موسیقی و نیز متخصصین این عرصه کمک گرفت که از بین آن‌ها می‌توان به Moogseum اشاره کرد.

یکی از هایلایت‌های این نمایشگاه مجازی مربوط به اولین روزهای آغاز شهرت پلتفرم داب‌استپ (Dubstep) می‌شود. در این هایلایت می‌توانید بخش‌های کوتاه و نوشتاری زیادی را در رابطه با هنرمندانی هم‌چون Burial (خواننده بریتانیایی) بیابید و نیز با نحوهٔ توسعه این ژانر موسیقی از طریق تصاویر و ویدیوهای یوتیوب آشنا شوید. هم‌چنین می‌توانید از Google Street View برای کشف مکان‌هایی که زمانی در آن‌ها کلاب مشهور Plastic People بوده، استفاده کنید.

یکی دیگر از بخش‌هایی که به این نمایشگاه اختصاص داده شده، مربوط به هنرمندان سیاه‌پوستی است که در این عرصه موسیقی در طول سال‌های اخیر با فعالیت‌هایشان، کمک شایانی به پیشرفت ژانر موسیقی الکترونیک نموده‌اند. با این حال، مهم‌ترین نکتهٔ قابل توجه این نمایشگاه ماژول AR synth است که به شما این اجازه را می‌دهد تا با پنج آلت موسیقی کلاسیک (از جمله Roland CR-78 و Akai S900) قطعات زیبایی را نواخته و خود را سرگرم کنید.

منبع: Digital Trends

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.