سامسونگ تولید انبوه پنل‌های ال‌ای‌دی ۹۰ هرتزی لپ‌تاپ را آغاز کرد

25 شهریور 1400 - 17:54
لپ تاپ سامسونگ گلکسی بوک گو

سامسونگ یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نمایشگر در دنیا است. حالا این شرکت تولید انبوه نمایشگرهای اولد ۹۰ هرتزی را آغاز کرده است.

هم‌اکنون نرخ تازه‌سازی ۶۰ هرتز در نمایشگرها به یک استاندارد تبدیل شده است. البته درحال حاضر صفحه نمایش‌های گیمینگ با نرخ تازه‌سازی ۹۰ هرتز، ۱۲۰ هرتز و حتی بیشتر نیز در دسترس کاربران قرار دارند. خبر خوب اینکه احتمالا قرار است به‌زودی نرخ تازه‌سازی ۹۰ هرتز به استاندارد جدید در نمایشگرها تبدیل شود.

مطالب مرتبط:

سامسونگ خبر داده که تولید انبوه نمایشگرهای ۹۰ هرتزی اولد را برای لپ‌تاپ‌ها آغاز کرده است. ایسوس احتمالا یکی از اولین شرکت‌هایی است که از این نمایشگرها در محصولات خود استفاده خواهد کرد. این شرکت قصد دارد در لپ‌تاپ‌های جدید ۱۴ اینچی خود از صفحه نمایش‌های ۹۰ هرتزی جدید سامسونگ استفاده کند.

بنا به اعلام سامسونگ، پنل‌های ۹۰ هرتزی برای خریدارانی که از محتوای با کیفیت روی لپ‌تاپ‌های خود لذت می‌برند، قابلیت‌های بیشتری ارائه می‌کند. این غول کره‌ای همچنین گفته:

ما در زمینه‌ی فناوری‌های صفحه نمایش که کیفیت تصویر بهتری را ارائه می‌دهند، پیشگام و پیشرو هستیم.

در برخی از خبرها همچنین اعلام شده که شاید پنل‌های جدید ۹۰ هرتزی سامسونگ در سری جدید مک‌بوک‌های اپل نیز مورد استفاده قرار گیرند. شایعات دیگری هم وجود دارد که اعلام می‌کند اپل قصد دارد از پنل‌های اولد ساخت سامسونگ در تولید مک‌بوک پرو ۱۴ اینچی بهره ببرد، بنابراین اینکه کوپرتینویی‌ها از پنل‌های جدید سامسونگ استفاده کنند، چندان تعجب‌‌آور نخواهد بود.

درهر حال، در برخی دیگر از شایعات گفته شده که اپل احتمالا به‌جای نمایشگرهای اولد از پنل‌های مینی‌ ال‌ای‌دی در تولد مک‌بوک‌های خود استفاده خواهد کرد.

نظر شما در این مورد چیست؟ آيا زمان آن فرا رسیده تا سرانجام نرخ تازه‌سازی ۹۰ هرتز به یک استاندارد در نمایشگرها تبدیل شود؟

منبع: UberG

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.