تلویزیون‌های جدید سامسونگ سال آینده از راه می‌رسند

مجید مهرعلی
۱۲ مهر ۱۳۹۹ - 09:00

سامسونگ به داشتن تخصص و تجربه در فناوری اولد (OLED) شهرت دارد، خصوصاً در تلویزیون‌های رده‌بالایش، حال این شرکت قصد دارد در فناوری صفحه‌نمایش جدیدتری نیز سرمایه‌گذاری کند. این غول کره‌ای مشغول توسعه تلویزیون‌های مینی ال‌ای‌دی خود است و قصد دارد در سال ۲۰۲۱، دو میلیون واحد از این دستگاه‌ها را به فروش برساند.

با استناد به گزارشی از سم‌موبایل (SamMobile)، نتایج یک تحلیل نشان می‌دهد که سامسونگ در سال آینده دسته‌ای از تلویزیون‌های کیوال‌ای‌دی (QLED) خود را منتشر می‌کند که در آنها از فناوری نور پس‌زمینه مینی‌ ال‌ای‌دی استفاده شده است. انتظار می‌رود این محصولات رده‌بالا دارای پنل‌های ۴K باشند و در اندازه‌های ۵۵، ۶۵، ۷۵ و حتی ۸۵ اینچی پا به بازار بگذارند. تلویزیون‌های مینی ال‌ای‌دی جدید نرخ کنتراستی برابر با ۱,۰۰۰,۰۰۰:۱ را به ارمغان می‌آورند که بزرگ‌تر از ۱۰,۰۰۰:۱ موجود در تلویزیون‌های نسل حاضر سامسونگ است. این اتفاق خود بهسازی دیگری در فناوری صفحه‌نمایش به‌حساب می‌آید.

انتظار می‌رود تلویزیون‌های مینی ال‌ای‌دی درراه سامسونگ با تعدادی از دیگر بهسازی‌ها از راه برسند. روشنایی بیشتر، HDR بهتر و وسعت رنگی گسترده‌تر بخشی از این بهسازی‌ها هستند. در حال حاضر شرکت‌هایی مانند اپکس (Apex)، اپیستار (Epistar)، فیت‌تِک (FitTech) و چند شرکت دیگر با یکدیگر در رقابت هستند تا ساخت تراشه‌های مینی ال‌ای‌دی سامسونگ را بر عهده بگیرند، هرچند پیشنهاد‌های این سازندگان فعلاً در مرحله نمونه اولیه است.

باید به این نکته اشاره کرد که مینی ال‌ای‌دی‌ها تصویر بسیار باکیفیت‌تری نسبت به ال‌سی‌دی‌ها ارائه نمی‌دهند، اما در بحث هزینه‌ بسیار مؤثر هستند، مخصوصاً زمانی که با اولد‌های مرسوم مقایسه شوند. گفته می‌شود اپل قصد دارد  در اواخر سال میلادی نسخه‌ای از آیپد پرو را منتشر کند که بر اساس فناوری مینی ال‌ای‌دی ساخته شده است. انتظار می‌رود شرکت ال‌جی نیز تلویزیون‌های مینی ال‌ای‌دی خود را در سال جدید میلادی به بازار معرفی کند.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.