کوالکام از مودم اسنپدراگون X35 5G برای استفاده در نسل جدید دستگاه ها رونمایی کرد

۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰

کوالکام از یک مودم جدید به نام اسنپدراگون X35 5G رونمایی کرد. این مودم اولین مودم ۵G NR-Light دنیاست و بر پایه سیستم RF توسعه یافته است. 

مودم اسنپدراگون X35 5G یک مودم بسیار‌ پیشرفته است که قرار است در نسل جدید دستگاه‌های ارتباط شبکه‌ای مورد استفاده قرار بگیرد. همانطور که می‌دانیم فناوری ۵G روز به روز در حال پیشرفت است و این فناوری دارای انواع مختلفی با سرعت‌های متفاوت است و نوع NR-Light آن قرار است فاصله بین پهنای باند بسیار سریع و پهنای باند بسیار پایین را پوشش بدهد.

مزیت NR-Light این است که از نظر هزینه‌ای قیمت پابین‌تری خواهد داشت و در ضمن دستگاه‌های مجهز به آن طول عمر باتری بیشتر خواهند داشت. لذا انتظار می‌رود که دستگاه‌هایی که از مودم اسنپدراگون X35 5G رو استفاده می‌کنند بازدهی بسیار بالایی داشته باشند. 

از این مودم پیشرفته می‌توان در دستگاه‌هایی مثل آمبولانس، خودروهای آتش‌نشانی و تجهیزات کشاورزی استفاده کرد. حتی از آن می‌توان در دستگاه‌های واقعیت افزوده و ترکیبی نیز استفاده نمود. از انجاییکه این وسایل و ماشین‌آلات نیاز به مودم‌هایی با فرم فکتور کوچکتر و بازدهی بالاتر دارند مودم اسنپدراگون X35 5G کوالکام انتخاب بسیار مناسبی برای استفاده در آن‌هاست و انتظار می‌رود که با این فناوری اتفاقاتی خوبی در در بخش دستگاه‌های ۵G بیفتد.

مزیت اسنپدراگون X35 5G آن است که فاصله بین پیچیدگی و توانمندی را به‌خوبی می‌تواند پر کند و نیازهای طیف وسیعی از کاربران را پوشش بدهد. هزینه پایین این مودم باعث خواهد شد تا پروسه انتقال از دستگاه‌های LTE به ‌نوع ۵G سریع‌تر انجام بگیرد و ما شاهد رشد سریع‌تر فناوری ۵G در بسیاری از دستگاه‌های مختلف باشیم. 

خبر دیگر اینکه، کوالکام علاوه بر اسنپدراگون X35 5G از یک مودم دیگر به نام‌ اسنپدراگون X32 5G  بر پایه سیستم RF نیز رونمایی کرده است که یک راهکار مودم به آنتن است و این مودم هم هزینه پایینی دارد. هر دو مودم جدبد کوالکام به خاطر طراحی ساده و جمع‌وجوری که دارند به‌راحتی در اکثر دستگاه‌ها قابل استفاده هستند. ‌

در هر حال انتظار می‌رود که با معرفی این مودم‌های پیشرفته و کم‌هزینه اتفاقات خوبی در زمینه فناوری ۵G بیفتد و ما شاهد رشد و توسعه سریع‌تر دستگاه‌های سازگار با شبکه ۵G باشیم. 

منبع: Venturebeat

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.