درخواست سناتور آمریکایی از گوگل و اپل مبنی بر حذف تیک تاک از فروشگاه های دیجیتالی خود

۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۸
تیک تاک

مایکل بنت (Michael Bennet)، سناتور دموکراتی که در کمیته اطلاعاتی سنا نیز حضور دارد، در نامه‌ای به اپل و گوگل خواستار حذف اپلیکیشن تیک تاک از فروشگاه‌های دیجیتالی این دو شرکت شد. در حال حاضر اپل و گوگل به این درخواست پاسخ نداده‌اند.

مطالب مرتبط:

تیک تاک

به گفته‌ی مایکل بنت و بسیاری از قانون‌گذاران آمریکایی، کمپانی بایت دنس ملزم شده تا اطلاعات شخصی کاربران تیک تاک را در اختیار دولت چین قرار بدهد و از این رو در حال حاضر تیک تاک تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا به حساب می‌آید. با این وجود، سخنگوی تیک تاک چنین موضوعی را رد کرده است.

هرچند که در حال حاضر بعید است اپل و گوگل اپلیکیشن تیک تاک را از فروشگاه‌های خود حذف کنند اما نامه‌ی سناتور مایکل بنت بار دیگر وضعیت نابسمان این اپلیکیشن را نشان می‌دهد. تیک تاک در دو سال گذشته سعی داشته تا با انتقال اطلاعات کاربران آمریکایی به سرورهای شرکت Oracle و مذاکره با کمیته سرمایه‌گذاری خارجی ایالات متحده، نگرانی‌های مقامات این کشور را برطرف کند اما به‌نظر می‌رسد که آمریکا لحظه‌ای برای ممنوعیت کامل این اپلیکیشن درنگ نخواهد کرد. در حال حاضر استفاده از تیک تاک در دستگاه‌های مقامات دولتی آمریکا ممنوع شده است.

منبع: Engadget

برچسب‌ها: ، ، ، ، ،

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.