ویدیوی کالبدشکافی مک بوک پرو ۱۴ اینچی M2 پرو اپل [تماشا کنید]

۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۸

اپل اخیرا مک بوک پرو ۱۴ اینچی جدید خود را با تراشه‌ M2 پرو معرفی کرد و حالا iFixit اقدام به کالبدشکافی آن کرده است تا تجهیزات و سخت‌افزارهای داخلی آن را مورد بررسی قرار دهد‌. 

تیم iFixit در کالبدشکافی این لپ تاپ از دستورالعمل خود اپل برای تعمیر مرحله به مرحله استفاده کرده است و این روش تقریبا همان روشی است که برای مک بوک پرو ۱۴ اینچی M1 پرو ارائه شده بود. 

پروسه کالبدشکافی نشان می‌دهد که هر دو لپ تاپ مک پرو M2 و M1 اپل دارای ساختار داخلی مشابهی هستند و تفاوت بسیار ناچیزی بین آن‌ها وجود دارد. این نشان می‌دهد که اپل امسال صرفا تراشه لپ تاپ جدید خود را تغییر داده است و در سایر بخش‌ها تغییر اساسی ایجاد نکرده است. 

دفترچه راهنمای تعمیر مرحله به مرحله اپل برای  مک بوک پرو ۱۴ اینچی M2 پرو شامل ۱۶۰ صفحه و ۳۹ ابزار می‌شود که همه این ابزارها جهت باز کردن قطعات داخلی لپ تاپ لازم هستند و و اگر کسی بخواهد از روشی به‌غیر از روش اپل برای تعمیر مک بوک پرو جدید استفاده کند ممکن است به مشکل بر بخورد. البته اپل در دفترچه راهنمای خود به‌ جزییات زیادی پرداخته است که ممکن است کمی خسته‌کننده باشد، اما به هر حال یک راهکار اصولی و مرحله به مرحله است.

با مقایسه قطعات داخلی مک بوک پرو ۱۴ اینچی M2 پرو با مک بوک پرو ۱۴ اینچی M1 پرو نشان مس‌دهد که تفاوت اساسی بین آن‌ها وحود ندارد. و معماری داخلی آن‌ها و نحوه چینش قطعات دقیقا مشابه هم است. این نشان می‌دهد اپل نه‌تنها تغییری در طراحی ظاهری مک پرو جدید خود ایجاد نکرده است بلکه در داخل آن نیز تغییری نداده است و صراف مدل قبلی را با یک تراشه جدید ارائه کرده است. 

تیم iFixit هنوز کالبدشکافی مدل ۱۶ اینچی مک پرو جدید اپل را انجام نداده است، اما با توجه به نتایج امروز می‌توان حدس زد که مدل ۱۶ اینچی هم تغییرات چندانی در سخت‌افزارهای داخلی خود نخواهد داشت. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم که عملکرد این لپ‌تاپ‌ها در دنیای واقعی چگونه خواهد بود. 

منبع: Wccftech

برچسب‌ها: ، ، ،

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.