خداحافظ حالت پرواز؛ کاربران دیگر نیازی به فعال کردن آن در هواپیما نخواهند داشت

افشین نوری
۱۳ آذر ۱۴۰۱ - 15:38

همانطور که می‌دانید استفاده از گوشی‌های موبایل در داخل هواپیما به خاطر خطراتی که ممکن است برای پرواز به وجود بیاورد ممنوع است و مسافران مجبور هستند که گوشی خود را خاموش کنند یا آن را در حالت پرواز قرار دهند. اما این شرایط ممکن است به‌زودی تغییر کند‌.

اتحادیه اروپا در حال تصویب قانونی است که به مسافران هواپیماها اجازه استفاده از گوشی‌های خود در حین پرواز را خواهد داد. 

این اتحادیه از سال ۲۰۰۸ چندین باند فرکانسی ویژه برای استفاده در ایرلاین‌ها رزرو ‌کرده است که حالا می‌خواهد با استفاده از آ‌ن‌ها اتصال اینترنتی برای مسافران هواپیماها ارائه کند. این باندهای فرکانسی هیچ تداخلی با اموتج رادیویی هواپیماها نواهند داشت و در نتیجه  مسافران دیگر مجبور نخواهند بود که گوشی خود را در حالت پرواز قرار دهند‌.  اتحادیه اروپا گفته است که مسافران بدون نیاز به فعال کردن حالت پرواز قادر به استفاده از سرویس اینترنتی مذکور خواهند بود‌.

به این ترتیب، طبق قانون جدید اتحادیه اروپا اجبار مسافران به فعال کردن حالت پرواز در حین مسافرت‌های هوایی لغو خواهد شد و ایرلاین‌ها می‌توانند از سال آینده خدمات اینترنتی ۵G یا ۴G برای مشتریان خود در حین پرواز ارائه کنند‌. بنابراین مسافران با اتصال به اینترنت پرسرعت هوایی قادر به انجام همه کارهای آنلاین خود در هاپیما خواهند بود.  

البته احتمال تداخل امواج موبایلی با امواج رادیویی هواپیماها در حالت پرواز خاموش همچنان وجود خواهد داشت اما در راهکار جدید ریسک آن بسیار کمتر از قبل خواهد بود.  

منبع: Gizmochina

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.