ابداع جدید مرسدس بنز، عملکرد خودروهای این شرکت را به کیف پول شما وابسته می کند!

3 آذر 1401 - 11:56
مرسدس بنز

ظاهراً تسلا تنها شرکتی نیست که برای ارائه‌ی امکان استفاده از قابلیت‌های متعدد خودروهای خود، هزینه‌ای را از کاربران دریافت می‌کند چرا که مرسدس بنز امروز اشتراک سالانه‌ی 1200 دلاری جدیدی را برای خودروهای سدان و شاسی بلند برقی سری EQE و EQS خود معرفی کرد که سرعت آن‌ها را افزایش می‌دهد.

بر اساس گزارش وب‌سایت The Verge، خودروهای یادشده با خرید اشتراک 1200 دلاری مذکور برای رسیدن به شتاب 60 مایل بر ثانیه به چیزی بین 0.8 تا 1 ثانیه زمان کمتری نیاز خواهند داشت. مرسدس بنز اعلام کرده است که این کار با ایجاد تغییراتی در سیستم‌عامل خودروهای یادشده انجام می‌شود و در واقع کاربران باید برای دسترسی به قابلیت‌های موجود در خودروی خود، یک هزینه‌ی اضافی پرداخت کنند.

هرچند که اشتراک 1200 دلاری مرسدس بنز از اشتراک ماهانه‌ 18 دلاری بی ام و، که گرم‌کن صندلی خودروهای این شرکت را فعال می‌کند، ارزش بالاتری دارد اما به‌طور کلی اقدامی عجیب از سوی این شرکت آلمانی به حساب می‌آید چرا که خودروهای یادشده در حالت عادی نیز قیمت بسیار بالایی دارند و در واقع خودروهای دیگر این شرکت با قیمتی مشابه، عملکردی بهتر را ارائه می‌دهند.

همان‌طور که گفته شد، مرسدس بنز اولین شرکتی نیست که در ازای ارائه‌ی قابلیت‌های ‌بیشتر در خودروهای خود، هزینه‌ای را از مشتریان دریافت می‌کند اما شرکت‌هایی مانند تسلا و زیرو برای اضافه‌کردن چنین قابلیت‌هایی به خودروها و موتورسیکلت‌های خود تنها یک بار از مشتری مبلغی دریافت می‌کنند اما کاربران خودروهای این شرکت آلمانی باید سالانه مبلغ 1200 دلار هزینه کنند.

منبع: Engadget

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید