شبکه ۵.۵G سرعتی ۱۰ برابر ۵G خواهد داشت

افشین نوری
۵ آبان ۱۴۰۱ - 09:51

در حالیکه هنوز فناوری ۵G به‌طور کامل در همه کشورهای دنیا توسعه نیافته است، برخی کشورها شروع به توسعه فناوری پیشرفته‌تر ۵.۵G کرده‌اند و گفته می‌شود سرعت این شبکه ۱۰ برابر سریع‌تر از ۵G خواهد بود‌.

هواوی یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه فناوری ۵G است و تعداد کاربران آن به ۷۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان رسیده است‌ این شرکت حالا به فکر توسعه شبکه ۵.۵G است که سرعت آن به ۱۰ گیگابیت بر ثانیه خواهد رسید.

یکی از مدیران هواوی گفته است فناوری ۵G به یک موفقیت تجاری دست یافته است و ما شاهد گسترش زیرساخت‌های مرتبط با آن در سراسر دنیا هستیم‌. اما هواوی به‌عنوان پیشتاز این فناوری، فکرهای دیگری در سر دارد و در همین‌جا متوقف نخواهد شد‌. به عقیده هواوی، پیشرفت سریع دنیای دیجیتال، ما را به سمت دنیایی سوق می‌دهد که در آن سرعت انتقال داده‌ها باید بسیار بالا باشد. بنابراین ما باید موانع رسیدن به این هدف را از پیش‌رو برداریم و توسعه شبکه ۵.۵G یکی از قدم‌های اساسی در این زمینه است. 

البته قبل از هر چیز باید استانداردهای این فناوری تهیه شود و هواوی در این زمینه نیز قدم‌های مثبتی برداشته و باید منتطر بمانیم و ببینیم شبکه ۵.۵G چه زمانی برای کاربران قابل دسترس خواهد بود.

منبع: Gizchina

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.