سامسونگ در سری گلکسی S23 تنها از تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 استفاده خواهد کرد

18 تیر 1401 - 18:14
گلکسی S23

در حال حاضر اطلاعات بسیاری در خصوص گوشی‌های سری گلکسی S23 منتشر شده و حالا مینگ چی کو، تحلیل‌گر مشهور، در جدیدترین گزارش خود به استفاده‌ی این گوشی‌ها از تراشه‌ی اسنپدراگون 8 نسل 2 اشاره کرده است.

بر اساس گزارش جدید مینگ چی کو، سامسونگ در گوشی‌های سری گلکسی S23 از تراشه‌های اختصاصی اگزینوس استفاده نخواهد کرد. علت اصلی این موضوع نیز عملکرد ضعیف‌ اگزینوس 2200 در برابر اسنپدراگون 8 نسل 1 در گوشی‌های سری گلکسی S22 اعلام شده است. تراشه‌ی اگزینوس 2200 بر پایه‌ی فرآیند تولید 4 نانومتری سامسونگ طراحی شده بود و عملکرد آن در برابر تراشه‌ی پرچمدار کوالکام، که از فرآیند مشابه شرکت TSMC بهره می‌برد، ضعیف‌تر بود.

سامسونگ چند هفته‌ی پیش، فرآیند تولید 3 نانومتری خود را نیز معرفی کرد اما به‌نظر می‌رسد که نرخ تولید این فرآیند به اندازه‌ای نیست که پاسخگوی میزان مورد نیاز برای ساخت سری گلکسی S23 باشد. هر چند که برخی از منابع اخیراً به توقف تولید اگزینوس 2300 اشاره داشته‌اند اما در همین حال رولند کوانت (Roland Quandt)، افشاگر معتبر، به‌تازگی اعلام کرده است که مراحل تولید این تراشه تا ماه می کماکان ادامه داشته است.

منبع: NotebookCheck

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید