گزارش: استفاده از گوشی هوشمند سلامت روان افراد را به‌شدت کاهش داده است

25 اردیبهشت 1401 - 14:46
گوشی هوشمند

موسسه Sapien Labs در جدیدترین گزارش خود نشان داده است که استفاده از گوشی هوشمند می‌تواند باعث کاهش سلامت افراد ۱۸ تا ۲۴ سال بشود. طبق این گزارش، افراد تا قبل از اینترنت بین ۱۵ تا ۲۵ هزار ساعت با خانواده خود وقت سپری ‌کرده‌اند، اما در زمان اینترنت فقط ۱۵۰۰ تا ۵۰۰۰ ساعت با اعضای خانواده خود وقت گذرانده‌اند.

تارا تیاگارایان تحلیلگر ارشد Sapien Labs می‌گوید که این کاهش وقت سپری شده با خانواده مانع از یادگیری مهارت‌های زندگی می‌شود و باعث انزوای آن‌ها می‌شود.

گوشی هوشمند

این مطالعه در ۳۴ کشور دنیا انجام شده است و از سال ۲۰۱۰ در حال انجام است. تا قبل از سال ۲۰۱۰، افراد ۱۸ تا ۲۴ ساله در بالاترین سطح سلامت روان قرار داشتند و از آن زمان تاکنون این روند کاهش یافته است. علایمی که نشان‌دهنده مشکل روانی است شامل موارد زیر می‌شوند: ‌وسواس، عدم اعتماد به‌نفس، احساس خودکشی، اضطراب، غمگین بودن و ناامیدی.

به گفته تیاگارایان، افراد اکنون روزانه ۷ الی ۱۰ ساعت به‌صورت آنلاین سپری می‌کنند‌که واقعا عدد بزرگی است و می‌تواند چالش بزرگی برای روابط اجتماعی ایجاد بکند.

البته شما برای اینکه بتوانید میزان زمان سپری‌شده در فضای مجازی را محاسبه کنید می‌توانید از قابلیت Screen Time در آی او اس و Digital Wellbeing در اندروید استفاده کنید.

این دو اپلیکیشن می‌توانند میزان زمان سپری شده در اینترنت را کاهش بدهند. شما حتی با استفاده از آن‌ها می‌توانید رفتار فرزندان خود در فضای مجازی را کنترل کنید.

منبع: PhoneArena

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید