آیفون 14 پرو به دوربین 48 مگاپیکسلی مجهز خواهد شد

23 دی 1400 - 15:45
آیفون 14 پرو

گزارش جدید موسسه‌ی تحقیقاتی ترندفورس (TrendForce) به استفاده‌ی گوشی آیفون 14 پرو از دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی اشاره دارد. در صورتی که این گزارش صحت داشته باشد، این سومین باری خواهد بود که یکی از گوشی‌های آیفون از دوربین با رزولوشن بالاتری نسبت به قبل استفاده می‌کند. دو گوشی آیفون 4S و 6S نیز در حالی از دوربین‌های 8 و 12 مگاپیکسلی استفاده می‌کردند که نسخه‌ی پایه‌ی آن‌ها از دوربین‌های 5 و 8 مگاپیکسلی بهره برده بودند.

گفته می‌شود که اپل قصد دارد تا با استفاده از دوربین‌های با رزولوشن بالاتر در سری آیفون پرو قابلیت فیلم‌برداری به‌صورت 8کی را ارائه دهد و همچنین عکاسی در محبط‌های مختلف با رزولوشن‌های متفاوت را نیز در دسترس قرار دهد. برای مثال، ثبت تصاویر پرتره‌ از مناظر به رزولوشن بالایی نیاز خواهد داشت اما استفاده از رزولوشن 12 مگاپیکسل برای تصویربرداری در محیط‌های کم‌نور کافی خواهد بود.

آیفون 14 پرو

مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل نیز مدتی قبل پیش‌بینی کرده بود که اپل در گوشی آیفون 14 پرو از دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی استفاده خواهد کرد و گوشی آیفون 15 را به همراه دوربین پریسکوپ در دسترس قرار خواهد داد. گزارش‌های اخیر همچنین به استفاده‌ی سری آیفون 14 از دوربین سلفی پانچ هول اشاره داشته‌اند.

نظر شما در مورد سری آیفون 14 چیست؟ به‌نظر شما اپل باید چه ویژگی‌هایی را به این گوشی‌ها اضافه کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.