انتقاد شدید فیس بوک از گزارش جدید وال استریت ژورنال درباره مشکلات این شبکه اجتماعی

29 شهریور 1400 - 11:15

نیک کلگ (Nick Clegg)، نایب‌رئیس فیس بوک در امور جهانی، به‌شدت از گزارش اخیر وال استریت ژورنال درباره شرکت انتقاد کرده است. این خبرگزاری در گزارش جدید خود گفته است که فیس بوک از مشکلات متعددی که در پلتفرم‌هایش وجود دارد مطلع است، اما اقدام کمی برای برطرف کردن آن‌ها انجام داده است.

کلگ در فیس بوک خود نوشته است که گزارش منتشرشده توسط وال استریت ژورنال حاوی مطالب خلاف واقع است و مواردی که در این گزارش ادعا شده است چیزی نیست که فیس بوک سال‌ها برای به ثمر رساندن آن‌ها تلاش کرده‌ است.

مطالب مرتبط:

گزارش وال استریت ژورنال شامل موارد متعددی از اهمال‌کاری فیس بوک می‌شود که یکی از آن‌ها مریوط به برنامه ایکس چک (XCheck) این شرکت می‌شود که ظاهراً فیس بوک در این برنامه برای برخی از سلبریتی‌ها استتثناهایی قایل شده است. وال استریت ژونال همچنین براساس نتایج یک تحقیق گفته است که اینستاگرام برای سلامت روان کاربران نوجوان مضر است و همچنین تغییراتی که فیس بوک در الگوریتم‌های خود داده است هرچند باعث افزایش تعاملات کاربران این پلتفرم شده، اما این تغییرات کاربران را عصبانی‌تر کرده است. از طرف دیگر، کارکنان فیس بوک نگرانی‌هایی درباره قابلیت‌های رهگیری پلتفرم فیس بوک دارد و اینکه چگونه تلاش‌ها زاکربرگ در رابطه با تبلیغ واکسن کرونا منجر به راه‌اندازی کمپین‌های ضدواکسن در فیس بوک شد.

دو سناتور آمریکایی به‌دنبال انتشار گزارش وال استریت ژورنال گفته‌اند که به‌زودی طرحی را برای تحقیق از فیس بوک ارائه خواهند کرد تا بدانند آیا این شرکت واقعا از تاثیرات مضر اینستاگرام روی نوجوانان مطلع بوده است یا نه.

کلگ در ادامه صحبت‌های خود گفته است که «ما این اتهامات را به‌شدت رد می‌کنیم و حق پیگری را برای خود محفوظ می‌دانیم.»

وال استریت ژورنال هنوز به اظهارات نایب‌رئیس فیس بوک واکنشی نشان نداده است.

منبع: The Verge

برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.