اپل احتمالاً یک آیپد مینی جدید در پاییز امسال معرفی خواهد کرد

21 تیر 1400 - 16:37

بلومبرگ گزارش داده است که اپل قصد دارد در پاییز امسال یک آیپد مینی جدید معرفی کند که بزرگترین بازطراحی این مدل در طول ۹ سال گذشته خواهد بود. انتظار می‌رود این تبلت دارای حاشیه‌های نازکتر، نمایشگر برزگتر، عملکرد سریع‌تر و دیزاینی مشابه آیپد ایر سال گذشته اپل باشد. تبلت‌های مدل مینی اپل از زمان معرفی‌شان در سال ۲۰۱۲ تغییرات زیادی نداشته‌اند و امسال برای اولین بار شاهد تغییرات بزرگی در آن خواهیم بود.

مطالب مرتبط:

طبق گزارش بلومبرگ، آیپد مینی جدید اپل فاقد دکمه هوم خواهد بود و این کار باعث حاشیه‌های نازکتری برای آن خواهد شد. این تبلت همچنین مجهز به یک سنسور تاچ آی‌دی (Touch ID) یکپارچه با دکمه پاور خواهد بود. سال گذشته، مینگ چی‌کو () تحلیلگر معروف حوزه تکنولوژی پیش‌بینی کرده بود که آپید مینی بعدی اپل از یک نمایشگر ۸.۵ تا ۹ اینچی بهره خواهد برد که بزرگتر از نمایشگر ۷.۹ اینچی همیشگی تبلت‌های آیپد مینی است. کو همچنین گفته بود که این آپید مینی از یک نمایشگر مینی LED مشابه آنچه که روی آیپد پرو جدید اپل استفاده شده است بهره خواهد برد.

بد نیست بدانید که آیپد مینی جدید، ششمین نسل این مدل خواهد بود و تغییرات جدید آن در ادامه‌ی تغییرات آن در سال ۲۰۱۹ خواهد بود. ما در سال ۲۰۱۹ شاهد اضافه شدن قلم استایلوس و همچنین پردازنده A12 اپل به این تبلت بودیم. بلومبرگ در ادامه گزارش خود گفته است که اپل علاوه بر آیپد مینی جدید، آی‌مک جدید خود را هم مجهز به نمایشگر بزرگتری خواهد کرد که از مدل ۲۴ اینچی اخیر آن بزرگتر خواهد بود و ضمناً به جای پردازنده اینتل از تراشه خود اپل استفاده خواهد کرد. آی‌مک جدید ظاهراً جایگزین مدل ۲۷ اینچی فعلی آن با پردازنده اینتل خواهد شد.

منبع: The Verge

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.