ربات Cubestormer لگو

۵ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۷:۴۶

ربات Cubestormer شرکت لگو مربع روبیک را در زمانی کمتر از آنچه برای خواندن این جمله می گذارید حل می کند!

تا دیروز، رکورد جهانی سرعت حل مربع روبیک 5.27 ثانیه بود که مربوط می شد به پاییز 2011 زمانی که ربات Cubestormer 2 ساخت شرکت Lego این رکورد را زد. اما حالا جانشین این ربات، Cubestormer 3 ، این مسأله ی ریاضی را در 3.253 ثانیه  حل می کند. این ربات، که نسل سوم ماشین هایی است که فقط برای حل سریع مربع روبیک طراحی می شوند، از CPU هشت هسته ای Galaxy S4 سامسونگ استفاده می کند که دارای 4 هسته ی ARM Cortex A-15 بسیار قوی و 4 هسته ی Cortex-7 ضعیف تر است که هرکدام نقش خود را به خوبی اجرا می کنند.

در اصل این اسمارت فون مسئولیت آنالیز مربع روبیکِ درهم، تعریف قدم های حل آن و در نهایت دستور دادن به ربات برای حل آن را دارد. البته نمیتوان گفت نتیجه چه تغییری می کند اگر از چیپسِت های  Sharpdragon, Apple, Intel, NVIDIA استفاده شود. اما ما این را به عهده ی طراحان نابغه ی این ربات، دیوید گیلدِی و مایک دابسُن میگذاریم تا ببینیم وقتی زمانش برسد در Cubestormer 4 چه ترفندی می زنند.

ناگفته نماند که رکورد انسانی حل مربع روبیک 5.55 ثانیه است.

0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette