قابلیت‌های هوش مصنوعی سامسونگ به کدام گوشی‌های گلکسی می‌آیند؟

افشین نوری
۲۳ آبان ۱۴۰۲ - 10:38
قابلیت‌های هوش مصنوعی سامسونگ

سامسونگ هفته گذشته با معرفی قابلیت‌های هوش مصنوعی رسما ورود خود به دنیای هوش مصنوعی را اعلام کرد. اولین قابلیت مبتنی بر هوش مصنوعی این شرکت Samsung Galaxy – AI Live Translate Call نام دارد که امکان ترجمه لحظه‌ای تماس‌ها را فراهم می‌کند.

با این حال، تا الان مشخص نبود که کدام دستگاه‌های سامسونگ ابتدا این قابلیت‌ها را دریافت خواهند کرد. طبق توضیحاتی که سامسونگ داده است، در اوایل سال ۲۰۲۴، قابلیت Galaxy AI در جدیدترین گوشی‌های گلکسی این شرکت قابل دسترس خواهد بود. بنابراین می‌توان حدس زد که گلکسی S24 اولترا اولین دستگاهی خواهد بود که این قابلیت‌ها را دریافت خواهد کرد. همچنین به نظر می رسد که مدل‌های قبلی از جمله سری S23 که امسال معرفی شد نیز آن‌ها را دریافت خواهند کرد.

استراتژی دیگری که سامسونگ ممکن است به کار گیرد این است که قابلیت‌های هوش مصنوعی خود را ابتدا به‌صورت انحصاری برای گوشی‌های جدیدتر منتشر کند، اما در نهایت آن‌ها را برای سایر گوشی‌های گلکسی عرضه کند. این دقیقا شبیه کاری است که گوگل با قابلیت‌های هوش مصنوعی خود در سری پیکسل ۸ انجام داده است.

سامسونگ همچنین برای اولین بار یک مدل هوش مصنوعی مولد به نام Samsung Gauss معرفی کرده است. این مدل هوش مصنوعی به افتخار ریاضیدان مشهور کارل فردریش گاوس نامگذاری شده است.

سامسونگ در کنفرانس هوش مصنوعی خود گفت که این نام نشان‌دهنده چشم‌انداز سامسونگ برای مدل‌های هوش مصنوعی است تا بتواند به بهبود زندگی مردم در همه جا کمک کند.

سامسونگ گفته است که این مدل توسط واحد تحقیقاتی این شرکت توسعه یافته است و در حال حاضر توسط کارمندان داخل شرکت استفاده می‌شود. این مدل قرار است در آینده به برنامه‌های کاربردی سامسونگ ادغام شود.

به گفته سامسونگ این مدل برای افزایش بهره‌وری در انجام کارهایی مانند نوشتن ایمیل، خلاصه کردن اسناد و ترجمه طراحی شده است و خود این مدل از مدل‌های مختلفی تشکیل شده تا آن را در فضای ابری و روی دستگاه اجرا کنند.

سامسونگ گفته است که خود را متعهد به توسعه فناوری هوش مصنوعی می‌داند تا بتواند زندگی کاربران گلکسی را متحول کند. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم سامسونگ در نهایت چه اقدامی در زمینه ارائه قابلیت‌های هوش مصنوعی انجام می‌دهد.

مطالب مرتبط سایت

پر بحث‌ترین‌ها

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.