شایعه: گلکسی زد فولد ۵ مجهز به دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی خواهد بود

افشین نوری
۲۵ دی ۱۴۰۱ - 11:23
گلکسی زد فولد 4

سامسونگ قرار است امسال گوشی تاشو گلکسی زد فولد ۵ را معرفی کند و تاکنون شایعات زیادی درباره آن وجود داشته است، حالا اطلاعات تازه‌ای درباره آن فاش شده است که نشان می‌دهد ما با یک گوشی رده‌بالا روبرو خواهیم بود. 

در حالیکه سامسونگ خود را برای معرفی سری گلکسی S23 آماده می‌کند، ظاهرا از توسعه نسل بعدی گوشی تاشو خودش غافل نشده است و در حال کار روی آن است. اخیرا اطلاعاتی فاش شد که نشان می‌داد گلکسی زد فولد ۵ سنگین‌تر از زد فولد ۴ خواهد بود. حالا اطلاعات امروز فاش کرده‌اند که این گوشی علاوه بر سنگین بودن ارتفاع بیشتری نیز نسبت به زد فولد ۴ خواهد داشت. طبق این اطلاعات ابعاد زد فولد ۵ به صورت زیر خواهد بود: 

  • در حالت بسته: ارتفاع ۱۵۸.۵ میلیمتر، عرض ۶۷.۵ میلیمتر (ابعاد بسته گلکسی زد فولد ۴: ارتفاع ۱۵۵.۱ میلیمتر و عرض ۶۷.۱ میلیمتر)
  • در حالت باز: ارتفاع ۱۵۸.۵ میلیمتر، عرض ۱۲۸.۵ میلیمتر (ابعاد باز گلکسی زد فولد ۴: ارتفاع ۱۵۵.۱ میلیمتر و عرض ۱۳۰.۱ میلیمتر)

بنابراین، گلکسی زد فولد ۵ در حالت بسته به لحاظ عرض و ارتفاع بزرگتر از گلکسی زد فولد ۴ است و در حالت باز نیز از نطر ارتفاع بزرگتر و از نظر عرضی چند میلیمتر کم‌عرض‌تر است. ضمنا طبق اطلاعات امروز، گلکسی زد فولد ۵ برعمس زد فولد ۴ هیچ چین‌خوردگی در وسط نمایشگر خود نخواهد داشت. 

اما در بخش دوربین، گلکسی زد فولد ۵ مجهز به یک دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی با لنز f/1.7، لرزشگیر اپتیکال و فوکوس خودکارخواهد بود . در کنارآن از بک دوربین فوق عریض ۱۲ مگاپیکسلی و یک دوربین تله‌فوتو ۶۴ مگاپیکسلی با زوم ۲ برابر جود خواهد داشت. در ضمن، اطلاعات امروز به یک نمایشگر ۷.۶ اینچی با وضوح  1768×2208 پیکسل برای زد فولد ۵ اشاره کرده است. همچنین گفته می‌شود تراشه آن یک پردازنده به اسم اسنپدراگون ۹۸۵ خواهد بود و هنوز هیچ اطلاعاتی از این تراشه در دسترس نیست.

در هر حال، باید ببینیم سامسونگ نسل بعدی گوشی تاشو خود را با چه مشخصاتی معرفی می‌کند.

منبع: NT

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.