آموزش بازگردانی PS4 به تنظیمات کارخانه

25 فروردین 1398 - 21:27

به عنوان دارندگان PS4 ممکن است شرایطی رخ دهد که نیاز داشته باشید کنسول خود را به تنظیمات اولیه کارخانه بازگردانید. شاید خطایی در تنظیمات رخ داده باشد که قادر به حل کردن آن نباشید و یا با مشکلاتی هنگام نصب نسخه جدید نرم‌افزار پلی‌استیشن برخورد کرده‌اید. از این رو آخرین راه‌حل برای این دسته از مشکلات، راه‌اندازی مجدد و بازگرداندن PS4 به تنظیمات کارخانه است، روشی که تمام تغییرات اعمال شده را به حالت پیش‌فرض و اولیه خود بازمی‌گرداند. با تکفارس همراه باشید.

قبل از اینکه به سراغ مراحل برویم، توجه داشته باشید که عمل بازگرداندن PS4 به تنظیمات کارخانه (Factory reset)، می‌تواند باعث پاک‌سازی حافظه هارد دیسک کنسول و نرم‌افزار سیستم‌عامل شود. این روش آخرین گزینه برای زمانی است که نرم‌افزار دچار مشکلاتی شده و لازم باشد تا هرگونه اطلاعات را از روی کنسول ps4 خود پاک کنید.

پس قبل از شروع مطمئن شوید که از تمام اطلاعات مهم نظیر عکس‌ها و ویدیوها پشتیبان، تهیه و آن‌ها را در جای امنی بیرون از هارد دیسک کنسول PS4 ذخیره کرده باشید.

به صورت کلی ۲ روش برای بازگرداندن PS4 به تنظیمات کارخانه وجود دارد؛ ساده‌ترین روش با استفاده از منوی کاربری انجام می‌شود اما اگر مشکل پیچیده‌تر بود می‌توان آن را از حالت Safe Mode در بوت دستگاه تکمیل کرد. هر دو روش به طور کامل در این آموزش توضیح داده شده‌اند.

ابتدا به سراغ روش ساده‌تر خواهیم رفت.

نحوه بازگرداندن PS4 به تنظیمات کارخانه با استفاده از منوی کاربری

 1. به کنسول PS4 و بخش تنظیمات آن داخل شوید.

گزینه PlayStation Network/Account Management را از تنظیمات پلی‌استیشن خود انتخاب کنید. در این بخش باید کنسول خود را از حالت پیش‌فرض (primary) خارج سازید. این قابلیت از طریق شناسایی حساب پلی‌استیشن، اجرای بازی‌ها را به صورت آفلاین ممکن می‌سازد. اگر انجام این مرحله را فراموش کنید، ممکن است در ورود به کنسول دیگر و اجرای بازی‌های حساب پلی‌استیشن خود دچار مشکلاتی شوید.

 1. حساب پلی‌استیشن خود را غیرفعال کنید.

 به تنظیمات Activate as Your Primary PS4 داخل شوید. حساب پلی‌استیشن شما ممکن است در حالت فعال باقی مانده باشد. در این صورت، گزینه Deactivate و در ادامه Yes را انتخاب کنید تا حساب پلی‌استیشن غیرفعال شود.

 1. دوباره به حساب کاربری خود داخل شوید.

این حساب کاربری کاملا از حساب پلی‌استیشن جدا خواهد بود. دوباره به حساب خود متصل شده و به منوی تنظیمات بازگردید.

 1. گزینه Initialization را در تنظیمات بیابید.

در این قسمت دو گزینه وجود خواهد داشت: Restore Default Settings و Initialize PS4. گزینه Restore Default Settings تمام تنظیمات ذخیره‌شده را به حالت پیش‌فرض کارخانه باز می‌گرداند اما حافظه دستگاه را بدون تغییر باقی خواهد گذاشت.

گزینه Initialize PS4 قسمت گسترده‌تری  را تحت پوشش خود قرار می‌دهد و تمام اطلاعات هارد دیسک PS4 نظیر فایل بازی‌های دانلود شده، اطلاعات ذخیره‌شده بازی‌ها و تمام فایل‌هایی که از زمان خرید کنسول به آن اضافه کرده‌اید را پاک خواهد کرد. از این رو این گزینه، کنسول PS4 را کاملا به حالت کارخانه باز می‌گرداند.

 1. گزینه Full را در بخش Initialize PS4 انتخاب کنید.

پاک‌سازی کامل اطلاعات هدفی که است که به دنبال آن هستیم. توجه داشته باشید که این مرحله به زمان زیادی (تقریبا چند ساعت) نیاز خواهد داشت.

بعد از شروع پاک‌سازی، نوار پیشرفتی نمایش داده خواهد شد که به شما مقدار باقی‌مانده از فرآیند را اطلاع خواهد داد اما انتظار می‌رود این میزان با ورود کنسول به مراحل چندگانه کمی بیش‌تر طول بکشد. زمانی که پاک‌سازی به پایان رسید، می‌توانید کنسول PS4 خود را از نو تنظیم کنید. اگر به دنبال فروش کنسول PS4 خود هستید، با استفاده از این روش دیگر هیچ اطلاعاتی در آن وجود نخواهد داشت و می‌توانید با خیال راحت PS4 را به خریدار تحویل دهید.

نحوه بازگرداندن PS4 به تنظیمات کارخانه در حالت Safe Mode

اگر نرم‌افزار سیستم‌عامل دچار مشکلاتی شده است و یا به دلیل وجود ارور امکان دسترسی به بخش تنظیمات و انجام مراحل بالا وجود ندارد، می‌توانید کنسول خود را از حالت Safe mode به تنظیمات کارخانه بازگردانید.

 1. کنسول PS4 خود را به طور کامل خاموش کنید.

در این روش به هیچ عنوان از گزینه Reset Mode برای خاموش‌کردن موقت کنسول استفاده نکنید. ابتدا دستگاه باید به طور کامل خاموش شود تا بدین صورت امکان دسترسی به حالت Safe Mode فراهم شود.

 1. دکمه روشن/خاموش کنسول را تا زمان شنیدن صدای بوق فشار داده و نگه دارید.

توجه داشته باشید که دکمه روشن/خاموش کنسول حتما باید به صورت فیزیکی فشار داده شود، پس از کنترلر دستگاه برای این کار استفاده نکنید. دکمه را تقریبا به مدت ۸ ثانیه فشار داده و به داخل نگه دارید. ابتدا با اولین لمس صدای بوق کوتاهی دکمه شنیده خواهد شد و سپس بعد از نگه داشتن دکمه، صدای دیگری به عنوان وارد شدن به حالت Safe Mode به گوش می‌رسد. حالت Safe Mode دارای پس‌زمینه سیاه است که بعد از ورود به این بخش نمایش داده خواهد شد.

 1. تنظیمات Reset را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید.

در حالت Safe Mode نیز درست مانند منوی تنظیمات PS4، گزینه “Restore Default Settings” برای بازگردانی تنظیمات پیش‌فرض بدون پاک‌کردن اطلاعات هارد و گزینه “Initialize PS4” برای پاک‌کردن تمامی اطلاعات وجود دارند که می‌توانید با توجه با شرایط، عملکرد مناسب را برگزینید.

با این حال گزینه دیگری نیز با عنوان  (Initialize PS4 (Reinstall System Software دیده می‌شود که علاوه بر بازگردانی هارد دیسک و تنظیمات PS4 به حالت کارخانه، باعث پاک‌سازی کامل سیستم‌عامل نیز خواهد شد. از این رو با انتخاب این گزینه مجبورید سیستم‌عامل PS4 را از نو نصب کنید.

 1. اگر مشکلات PS4 مربوط به سیستم‌عامل نیستند، گزینه Initialize PS4 را انتخاب کنید.

همانطور که در بالا گفتیم، این گزینه هارد دیسک و تنظیمات نرم‌افزاری PS4 را به حالت پیش‌فرض کارخانه بازگردانی می‌کند اما سیستم‌عامل کنسول را بدون تغییر باقی می‌گذارد. این بخش نیز دو عملکرد Quick و Full را در اختیار شما قرار خواهد داد.

نحوه راه‌اندازی مجدد سیستم‌عامل PS4

این راه‌حل بخش‌های بیش‌تری را نسبت به گزینه‌های قبلی تغییر خواهد داد. از این رو تمام نرم‌افزارهای اجرایی کنسول پاک شده و باید سیستم‌عامل PS4 را مجددا نصب و راه‌اندازی کنید. پس اگر مشکلات PS4 شما مربوط به سیستم‌عامل دستگاه می‌شوند، باید از حالت Safe Mode دستگاه گزینه (Initialize PS4 (Reinstall System Software را انتخاب کنید. اما پیش از شروع این روش باید یک گام دیگر را نیز برای آن فراهم کنید.

 1. سیستم‌عامل رسمی PS4 را دانلود کنید.

با استفاده از کامپیوتر شخصی خود به وب‌سایت اصلی پلی‌استیشن متصل شده و جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل را دانلود کنید. همچنین برای نصب سیستم‌عامل بر روی کنسول خود نیاز به یک هارد دیسک اکسترنال و یا فلش حافظه با حداقل ظرفیت ۱٫۱ گیگابایت خواهید داشت.

 1. در حافظه اکسترنال یک پوشه جدید با نام PS4 ایجاد کنید.

درون این پوشه، یک پوشه دیگر با نام UPDATE (با حروف بزرگ) به وجود آوردید. سپس سیستم‌عاملی که دانلود کرده‌اید را درون پوشه UPDATE قرار دهید. مطمئن شوید که فایل سیستم‌عامل با نام PS4UPDATE.PUP ذخیره شده باشد. در این صورت، همه چیز برای نصب سیستم‌عامل آماده است.

 1. کنسول PS4 را در حالت Safe Mode اجراکنید.

همانطور که در بالا نیز توضیح دادیم، دکمه روشن/خاموش کنسول را فشار داده و برای چند ثانیه نگه دارید تا صدای بوق کوتاهی شنیده و حالت Safe Mode اجرا شود.

 1. گزینه (Initialize PS4 (Reinstall System Software را انتخاب کنید.

مراحل پیش‌فرض دستگاه را دنبال کنید. تمام اطلاعات کنسول از جمله سیستم‌عامل پاک خواهند شد و سپس برای راه‌اندازی مجدد سیستم‌عامل باید حافظه اکسترنال را به کنسول متصل سازید. بعد از نصب و راه‌اندازی سیستم‌عامل، کنسول شما نفس تازه‌ای خواهد کشید.

نظر شما کاربران تکفارس در مورد بازگردانی PS4 به تنظیمات پیش‌فرض کارخانه چیست؟ آیا راه‌حل بهتری نیز سراغ دارید؟ تجربه خود را برای ما ارسال کنید.

چنان‌چه می‌خواهید بررسی تخصصی محصولی را مطالعه نمایید یا با بهترین گوشی، رایانه، پردازنده و . . . آشنا شوید ولی آن را در سایت تکفارس پیدا نمی‌کنید، مدل آن را کامنت کرده تا در اسرع وقت، مقاله آن توسط تیم تحریریه آماده شود.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • mahdi8204 گفت:

  ایا ورژن دستگاه هم بر میگرده یعنی من الان اپدین کردم به شش میپره

 • M83_A گفت:

  سلام
  من یک ps4 هکی دارم که بازی هاش ظرفیت۱ هستن و نمیتونم آنلاین بازی کنم.
  حالا با ریستارت کردن ps4 و ساخت اکانت جدید میتونم آنلاین بازی کنم؟؟؟؟
  ا

 • محمدحسین مجیدی گفت:

  سلام من داخل کنسول به شکل اکانتی بازی ریختم ولی چون نمیتونم انلاین شم چطوری دی اکتیوش کنم؟چون میگه باید به اینترنت وصل باشب

 • امیرحسین گفت:

  ببخشید من هر موقع ps4 رو روشن میکنم سریع وارد یوزر ۱ میشه و مثل قبلا لیست کل اکانت ها برام نمیاد میسه کمک کنید

  • وقت بخیر. شما از تنظیمات گزینه ورود خودکار رو انتخاب کردین. این گزینه باعث روشن شدن قابلیتی میشه که با روشن کردن ps4، سیستم، شما رو وارد اکانتی میکنه که آخرین بار استفاده شده. با مراجعه به تنظیمات میتونید خاموشش کنید.

 • هادی صادقی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من هارد دیسک Ps4 proام رو مجبور ب تعویضش شدم
  الان ی هارد ۱ ترا سالم کنسول اسلیم انداختم رو کنسول proام
  فایل آپدیت Initialise جدید رو از سایت پلی استیشن دانلود کردم اما موقعی تو حالت Safe mode (تنها حالت ممکن) می‌خوام نصبش کنم با خطای This file is corrupt مواجه میشم! دیگه واقعا نمیدونم دقیقا چ فایلی رو دانلود کنم
  داره دیوونم میکنه
  ممنون میشم راهنماییم کنید آقای ملکی عزیز

  • وقت بخیر. احتمالاً بتونید مشکلتونو از این صفحه حل کنید. این مشکل، یک ایراد بسیار شایع است. در نهایت امیدوارم که مشکل به سخت‌افزارتون برنگرده
   https://www.ifixit.com/Answers/View/310139/Update+file+corrupted+su-30645-8+on+usb+with+new+hard+drive.

   • M.a گفت:

    سلام خدمت دوستان
    من مدتی هست که ps4 خریدم بعد از روشن کردن ps4 دیدم بازی داشت و چند تا اکانت خارجی دیدم که رمز دارن …
    بعد من میخوام آنلاین بازی کنم اگه ریست فاکتوری بزم مشکلی پیش نمیاد
    خیلی ممنون

    ۰

    • سلام. اگر اکانت‌ها را هم پاک کنید مشکلی پیش نمیاد. البته با پاک کردن اکانت‌ها، بازی‌ها هم قفل میشن. اگر از ماهیت اکانت‌ها اطلاع ندارین، قبل از اتصال به اینترنت همه رو پاک کنید. چون اگر اکانت به اصطلاح بالانس باشن، خطر بن شما رو تهدید میکنه

 • alireza گفت:

  خسته نباشید داداش دستگاه من دسته پسرداییم که کوچیکه بده فک کنم همین ریست فکت ریش کرده حالا من توی اون نوار دوساعته از برق کشیدمش هیچ کاری نمیشه کرد که بزی هاش پاک نشه

  • به هیچ عنوان حین ریست دستگاه نباید اتصال برق رو قطع کرد. نه تنها میتونه به دستگاه آسیب بزنه بلکه الان روند نصب نرم‌افزار ps4 خودتون رو هم در خطر قرار دادین. اگر ریست شده باشه که بازی‌ها کاملاً پاک میشن اما به هر حال میشه این مورد رو جبران کرد اما اگر به دستگاه آسیب جدی برسه، به سادگی جبران نمیشه. توی اولین فرصت روشنش کنید. باید ببینید چه اتفاقی رخ داده

   • حجت ثانی گفت:

    سلام خسته نباشید من کنسولم به اینترنت متصل کردم و بازی هام قفل شد اگر ریست فکتوری برنم درست میشه لطفا جواب بدین

    • درود
     اکانت شما احتمالاً ظرفیتی یا هکی بوده دوست گرامی. با ریست کردن اون، تمام محتویات از روش پاک میشه و کمکی به بازگشتن بازی‌ها نمی‌کنه
     الان شما می‌تونید اکانت مربوط به بازی‌ها و خودشون رو پاک کنید و به ادامه کارتون برگردید. انگار روز اوله که کنسول رو خریداری کردید

 • Majng گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید الان دستگاه من پرو هکی هست
  الان اینالیزه کنم
  امدیتش واسه سه سال پیشه یعنی اپدیت ۷٫۳
  و الان اپدیت ۸٫۱ اومده
  مشکلی که پیش نمیاد دستگاه من اپدیتش قدیمه؟
  بعدشم چطورب میتونم اپدیت کنم ؟

 • احسان گفت:

  سلام .من وقتی وارد بازی میشم دیگه دکمه ضربدر کار نمیکنه میشه لطفا کمک کنید .

 • محمد گفت:

  سلام عزیزان یه سوال دارم من ندونسته کنسولم( ps4) رو آپدیت کردم به آخرین ورژن که فکر کنم ۸٫۲ باشه و الان که میخوام کپی خورش کنم فایلی برای این ورژن ارائه نشده میخواستم بدونم میشه از طریق safe mode ورژن سیستم عاملو بیارم روی ۷٫۵ که بتونم کپی خور کنم کنسولو؟

 • سهند رشیدی گفت:

  من اگه ریست کنم فریمورم هم میپره یا اخرین اپدیت میمونه؟

 • Mahdi000780 گفت:

  سلام من تو کنسولم اکانت هکی دادم بیرون ریختم الان میخوام انلاین بازی کنم میخواستم بدونم اگه یوزر های اکانت هکی رو پاک کنم کافیه یا ریست کنم

  • سلام
   پاک کردن یوزرهای هکی کافیه؛ گرچه اگر اکانت هکی شما بالانس نباشه اصلاً نیازی به پاک کردنشون نیست

 • Erfan گفت:

  سلام من الان ریست کردم الان بدم گیمنت برام بریزه بازیامو برا اینکه بتونم همزمان هم آنلاین هم آفلاین بازی کنم باید بهش چی بگم؟

  • باید بهش بگید که حساب ظرفیت ۲ قانونی براتون تهیه کنه. پیشنهاد میشه که خودتون از سایت‌های معتبر اقدام به تهیه ظرفیت قانونی و تنها دیتای بازی رو از بیرون دریافت کنید
   توجه داشته باشید که ظرفیت‌های ۲ قانونی چند برابر ظرفیت ۱ قانونی و همچنین اکانت‌های هک شده قیمت دارن. اگر غیر از این بود، ظرفیتی که فروشنده تبلیغ میکنه قانونی نیست

 • kiyan گفت:

  سلام.من کنسول هکی اسلیم دارم که زمانی که ورژن ۵٫۰۵ بود هکی بود و ندانسته در دیباگ ستینگ گزینه idu mode رو فعال کردم.زمانی که خواستم اپدیت کنم به ورژن بالاتر برای انلاین بازی کردن با پیغام idu mode روبرو میشم ولی ورژن کنسول بالا میره ولی دسترسی به psn ندارم و نمیشه باش بازی کرد حتی با سی دی.میشه راهنمایی کنید چکار باید کرد?

  • در این زمینه اطلاعی ندارم. می‌تونید مشکل خودتون رو به انگلیسی جست و جو کنید. معمولاً در انجمن‌ها به این مشکلات پاسخ دادن

 • $ گفت:

  سلام من یک کنسول Ps4 اسلیم دارم که وقتی خریدم فروشنده رو اخرین ورژن اپدیتش کرد، وقتی گرفتم یه اکانت PSN ساختم روش، بعد بهش دادم برام بازی بریزه، و نمیتونم انلاینش هم کنم، اکانت خودم هم از بین رفته بود، بعد الان تمام بازی هارو از یوزر یک پاک کردم و اکانترو هم بصورت کامل پاک کردم و بعد به اینترنت وصل کردم الان برای اینکه بخوام دوباره اکانت بسازم باید ریست کنم یا همینجوری دیگه نیازی نیست؟
  ممنون میشم سریعا پاسخ بدید

  • درود
   نیاز به ریست نیست. اکانتی که بازیا روی بود رو پاک کنید تا به مشکلی از لحاظ مسدودسازی‌های احتمالی برنخورید
   اگر این کارو انجام دادید، الان میتونید یه اکانت جدید برای خودتون بسازید و بدون مشکل آنلاین بشید

 • Morteza گفت:

  سلام
  من ورژن دستگاه به بالاترین سطح رسیده می خوام بیارمش پایین اگر ریست کنم به همون ورژن قبل بر میگرده یا نه

 • مهدی گفت:

  سلام داداش لطفا به این پرسشم پاسخ بده ممنون میشم من الان ps رو به اخرین ورژن یعنی ۸.۵۲ اپدیت کرده طرف .
  و من میخوام کلا کنسول رو کپی خور کنم و ورژن اپدیت رو بیارم روی پنج یا شیش ولی از هرکی میپرسم میگه امکانش نیست الان سوالم اینه اگه من کنسول رو کلا پاک کنم طبق همین روشی که گفتید اپدیتش از بین میره؟ که من هر اپدیتی که دلم خواست دانلود کنم و نصب کنم تا بتونم کپی خورش کنم یا خیر ایا راهی هست ؟ یا کلا دیگه نمیشه کاریش کرد.
  و اگه نمیشه دلیل این که اپدیت یا فریمور جدید از بین نمیره چیه ؟
  من اگه روزه اول میدونستم نمیزاشتم فروشنده اپدیت کنه . لطفا راهنماییم کنید . معذرت اگه پر حرفی کردم 🙏

  • وقت بخیر
   خیر. با انجام مراحل ریست شما به نسخه پایین‌تری نمیرید
   در انجمن‌های انگلیسی زبان به روش‌هایی برای کاهش نسخه سیستم عامل PS4 اشاره شده ولی هیچ کدوم پایدار، مطمئن و بدون اشکال نیست
   باید با مسئولیت خودتون انجام بدید

 • Kia.cj گفت:

  سلام داداش تورو قران کمکم کن داشتم بازی میکردم بعد برق قطع شد حالا چند روزه که با ps4 بازی میکنم کنسول لگ میزنه ولی لگای کوچیک بردم تست هارد بگیرن گفت ۹ درصد هارد سالمه ولی نمیدونم اون هارد خودم بود یا نه بعدش شنیدم از یک نفر که بازگشت به تنظیمات کارخانه بزنم درست میشه چون بازیام اکانتی هستش قانونی نظرتون چیه ؟

  • وقت بخیر
   احتمالاً می‌تونید با انجام rebuild database بدون نیاز به ریست دستگاه مشکل رو حل کنید
   خیلی فرایند راحتی داره. از این صفحه استفاده کنید:
   https://www.howtogeek.com/684386/how-to-fix-ps4-problems-by-rebuilding-the-ps4-database/

 • پارسا محمدپور گفت:

  سلام لطفا راهنمایی کنیم من کنسول کپی خوره و بازی هام همه کپی خوره اگه ریست کنم و به تنظیمات اولیه کارخانه برم میتونم آنلاین بازی کنم ؟؟؟
  لطفا راهنمای کنین

 • shahinfarzaneh گفت:

  سلام
  وقت بخیر من دستگاهم اسلیم حکی 6.72 آپدیت شد به 8.52 الان میخواهم بدونم از طریق safe m ode امکانش نیست دوباره برگردونم ورژن دستگاهمو به نسخه های قبل که بشه حکیش کرد دوباره ؟ اگر امکانش هست ممنون میشم توضیح بدید . با تشکر

  • وقت بخیر
   خیر. از طریق ویژگی‌های خود کنسول که سونی اونارو طراحی کرده به هیچ وجه نمیشه دان‌گرید (بازگشت به نسخه‌های قبل) رو انجام داد
   به زودی یک مقاله درباره این موضوع می‌نویسیم

 • fateme گفت:

  سلام پی اس فور من از دیشب همش ارور میده دسته هم روشن میشه بعد ک ارور میاد خاموش میشه همش ارور A serious error has occurred in the system software. The ps4 will restart
  این‌ میگه

  • درود
   مشکل خاصی نیست
   کنترلر (دسته) رو با کابل به PS4 متصل کنید
   دکمه PS کنترلر رو چندین ثانیه نگه دارید تا کنسول دو بار بوق بزنه و بعد رهاش کنید (دکمه پاور خود کنسول رو هم می‌تونید استفاده کنید؛ به هر حال این روش شما رو وارد Safe Mode میکنه)
   نهایتاً این‌جا به کنترلر نیاز دارید. اگر تا به حال با کابل وصل نکردینش، الان با کابل وصل کنید به دستگاه و دکمه PS را یک بار فشار بدید
   حالا از بین گزینه‌های موجود که روی صفحه می‌بینید، گزینه Restore Database رو بزنید. (هیچ چیزی از کنسول شما پاک نمیشه، فقط کش رو پاک می‌کنه)

 • محمد مهدی گفت:

  سلام من دستگاهم کپی خور اکانتیه اگر این کارو بکنم به تنظیمات کارخانه برمی گرده و بعدش می تونم که به اینترنت وصل شم و کنسولم را کپی خور هکی کنم چون ورژنم 6.72 است

  • نیازی نیست دستگاهتونو ریست کنید. اکانت و بازی‌های مربوط به اکانت هکی رو پاک کنید. حالا می‌تونید با استفاده از روش‌هایی که داخل اینترنت گفته شده، دستگاه خودتون رو کپی‌خور کنید

  • ممد گفت:

   سلام من پی اس رو روشن کردم خود ب خود رو safe mode بود هرکاری میکنم ری استارت نمیشه و میره رو
   Initialize ps4
   اکانتم هکیه بازیا افلاینن اگه restore default رو بزنم بازیا و اکانتم پاک میشن؟

   • سلام
    گزینه Restart PS4 رو در همون حالت انتخاب کنید
    در غیر این صورت اگر باز هم تکرار شد، گزینه Rebuild Database رو کلیک کنید تا بدون پاک شدن اطلاعات، دستگاه بالا بیاد
    اگر هیچ کدوم جواب نداد، باید دستگاه رو به تنظیمات کارخانه ریست کنید که تموم اطلاعات شما رو پاک میکنه

 • رض گفت:

  اگه ریست کنیم بازی های افلاین هم پاک میشه؟

 • Amirreza گفت:

  سلام. حدوده یکی دوساله یه ارور واسم میاد(CE-30391-6)وقتی میخوام وارد بازی بشم یهو از یوزر لوگ اوت میشه و نمیشه وارد بازی شد، به فکرم زد که rebuilding data کنم و انجامش دادم و نه تنها درست نشد بلکه واسه اینکه بخوام وارد بازی بشم، هر سری باید آخرین آپدیتی که اون بازی داده رو باید باز دانلود کنم، تنها بازی ایم که میتونم بکنم فورتنایته و pes 21 lite و هیچ چیز دگ ای نمیشه بازی کرد، ازتون خواهش میکنم اگه اطلاعی دارید در این زمینه کمکم کنی، سپاس🙏

 • مهدی کاظمی گفت:

  سلام من اگر بخوام ps4 رو ریست کنم
  برای اینکه اکانتم پاک نشه( از سرور های سونی منظورمه )چکار کنم؟

 • APO گفت:

  سلام من بازی فورتنایتم از وقتی به فورتنایت کرو اضافه شدم کرش شده و تقریبا هشت ساعت اینها لود شدنش طول می‌کشه و در آخر هم ارور میده ورژن دستگاهم و بازیم هم رو آخرین ورژنش هستش چیکار کنم؟

 • Erfan گفت:

  با عرض سلام
  ببخشید اگر کنسول رو ریست کنم از لحاظ سیستم مشکلی پیش نمیاد یا ضعیف نمیشه دستگاه

 • متین صادقی گفت:

  سلام
  این کار لطمه یا ضرری هم برای کنسول داره یا ضعیف ترش میکنه؟

 • طاها کیانی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من یه روز که داشتم بازی می‌کردم برای بازی ام آپدیت اومد و وقتی آپدیت کردم کل ps4 انگار لگ گرفت و خب ۱ هفته باهاش سر کردم خیلی لگ میزد و دیر لوود میشد همه چی از یکی پرسیدم گفت باید ریست کنم الان من ریست زدم به نظرتون زمانش که تموم بشه مشکل حل میشه؟

 • Mehrad گفت:

  سلان جانه مادرتون کمک کنید من الان ۳ ساله ps4 دارم و امروز یک دور بازی کردم آنلاین بعد خاموش کردم ۲ ساعت بعد روشن کردم کنسول بعد دیدم کنسول برگشته به تنظیمات کارخانه لطفا کمک کنید من عمرمو پایه بازی هایه آنلاین توش گذاشتم درست میشه؟؟؟؟

  • وقت بخیر
   اگر با حساب کاربری مربوطه (با توجه به بازی) لاگین کرده باشید، پیشرفت شما با پاک شدن بازی از بین نمیره. کافیه دوباره روی هر دستگاهی با حساب خودتون وارد بشید یا بازی رو دوباره دانلود کنید و وارد حسابتون بشید

 • پوریا حسینی گفت:

  سلام ببخشید من دوتا اکانت هکی داشتم روی کنسولم که پاکشون کردم ولی اونا روی دستگام اکاتیو بودن برای همین دستگاهو ریست فکتوری کردم الان اون اکانت ها و بقیه اکانت ها از روی دستگام دی اکتیو شدند ؟

 • حسین یعقوبی گفت:

  سلام من میخاستم ps4pro نو بخرم فروشنده بهم گفت دستگاه هایی که از کشورهای عربی میان سیستم عامل روش نداره. خواستم بپرسم این قضیه درسته یا دستگاه باز شده هارد تعویض شده؟؟

  • همه سیستم عامل روشون دارن ولی در اولین راه اندازی و اتصال به اینترنت باید آخرین به‌روزرسانی نرم افزاری رو دریافت کنی

 • رضا گل محمد زاده گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید خوشحال میشم جواب سوالم رو بدین من تا دوماه پیش ps4 اکانتی بود و مجبور شدم که دستگاه رو بدم بیرون واسم بازی هکی نصب کنن ورژن فریمور 9 هستش دادم بیرون نصب کنن نمیدونم آیا هکی هست کپی خوره چیه فقط 3 تا اکانت خارجی داره با بازی هاش الان میخوام ps4 مثل سابق اکانتی کنم و آنلاین بازی کنم میخواستم بدونم که بدون ریست کردن میشه این کارو انجام داد اکانت هارو پاک کنم و بازی هارم پاک کنم بعد به اينترنت وصل بشم آنلاین شم هیچ مشکلی پیش نمیاد مثلا بن شدن یا حالا هر مشکل دیگه ای بخواد پیش بیاد ممنون میشم راهنمایی کنید

 • Soleimanajvadi گفت:

  سلام ps4 من آپدیت 9.3 هست چطوری میشه آپدیت رو برگردونم
  آیا به بازگشت به کارخانه درست میشه؟؟

 • Amirreza گفت:

  سلام من میخوام چرژن دستگاهم رو بیارم پایین تر الان ۹.۰۳ هستش میخوام نه کنم با ریستارت میشه این کارو کرد؟

 • Mehdiosivand13@ گفت:

  سلام خسته نباشید الان حدود ٣ ماه هست که میگید ((بزودی)) مقاله ای جداگانه راجب به دانگرید ps4 میزارید خواهشا زودتر این کار رو انجام بدید خیلی ها قصد دانگرید دارن
  با تشکر

  • وقت بخیر. متاسفانه این کار بسیار سخته و برای کاربر عادی شدنی نیست. تنها روشی که کاربران عادی میتونن استفاده کنن، زمانیه که کنسولشون جیلبریک شده که عملاً برای افرادی که می‌خوان جیلبریک انجام بدن، کارآمد نیست

 • mosayeb گفت:

  سلام، وقتی ps4 اسلیم ام رو خریدم، بدون اینکه از چیزی سر در بیارم آپدیتش کردم، تا وقتی که آپدیت بود مشکلی نداشت ولی بعدش چندتا اکانت دیگه روش بود که همه اونا رو پاک کردم و حالا دوتا از بازیهام قفل شدن، باید چیکار کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

 • مهدی گفت:

  آیا با ریست میشه ورژن کنسول رو پایین برد؟؟؟؟

 • پویان امتی گفت:

  سلام
  من بازی هام هکی هست می تونم ریست کنم و به اینترنت وصل شم و بازی بریزم از طریق استور ps4??

 • پارسا گفت:

  سلام ترو خدا کمکم کنید من نمی دونستم که اون دکمه دکمه ریست فکتوریه(قبل اینکه به سایت شما بیام اینکارو کردم) حالا کل بازیام پاک شده لطفا بهم بگین چطوری برسون گردونم نزدیک ۴ میلیون اکانت خریدم لطفا بگین

  • وقت بخیر
   به فروشنده اکانت‌ها مراجعه کنید. اگر قانونی تهیه کرده باشید که مشکلی نیست ولی در غیر این صورت نمیشه کاری کرد

 • سلام من ح.ط گفت:

  من به جای full اون گزینه بالایش رو زدم چیکار باید کنم