گوگل به خودرو هوشمند خود دور دو فرمان یاد داد

۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۰

گوگل تاکنون همه چیز را تحت پوشش قرار نداده است و فکر خیلی جاها را نکرده است ، ولی به سطح نسبی خوبی رسیده است !

با ادامه مطلب همراه تک فارس باشید.

هر ماه، گوگل گزارشی مربوط به خودرو هوشمند خود انتشار میدهد و دنبال کنندگان خود را از آخرین اخبار و اطلاعیه های خویش مطلع می سازد. این ماه ، گوگل در مورد دور زدن ماشین هوشمند خود در سه مرحله پی در پی ( یا در اصطلاح رانندگی : دور دو فرمان ) گزارش تهیه کرد.

دور دو فرمان ، یک هنر به حساب می آید.مخصوصا در جاده ها و تنگنا هایی که ممکن است به جای 2 فرمان ، از 7 و یا 8 فرمان برای یک دور استفاده شود.

ماشین متکی به خودِ گوگل ، این امکان را برای انسال ها مهیا میکند که با استفاده از دوربین 360 درجه ی متصل شده در خودرو و نمایش لحظه ای محاسبات انجام شده توسط ماشین ، چگونگی انجام این فرایند را مشاهده کنند(البته بدونِ کوچکترین خطا). خودروی هوشمند گوگل به صورتی آموزش و برنامه نویسی شده است که بتواند اشیاء ،سطل های زباله، و همچنین خودرو های پارک شده در حاشیه و کناره خیابان ها را شناسایی کند و با تطبیق تمامی فاصله ها به انجام دور دو فرمان ( Three-point Turn ) بپردازد. گوگل مدعی شده است که خودرویش هفته ای، بیش از 1000 تمرین برای انجام این کار انجام داده است.

یک کامپیوتر بهترین راه ممکن برای انجام دور زدن را انتخاب میکند ، که ممکن است انجام این محاسبات و تخمین اندازه های مناسب کمی عجیب بنظر برسد ، به همین دلیل گوگل خودروی هوشمندش را به گونه ای طراحی و برنامه نویسی کرده است که این کار را طوری انجام دهد که ازش انتظار می رود. این کار کمی کند است اما آرامش خاطر زیادی برای سرنشینان خودرو به همراه می آورد.

گوگل در حال حاضر ، بر روی 24 عدد خودروی لکسوس آر ایکس و همچنین 4 نوع از اتومبیل های گامدراپ استایل (Gumdrop Style Car ) در 4 ایالتِ واشنگتن ، کالیفرنیا ، آریزونا و تگزاس کار میکند. تابحال ، خودرو های گوگل، 2.2 میلیون مایل در حالت خودکار پیموده اند که به طور میانگین حدودا 25000 مایل در هفته، مسافت طی شده توسط هر خودرو است.

گوگل ، به صورت ماهانه گزارشی از تصادفات رخ داده در مورد این خودرو ها منتشر میکند. ماه گذشته یک تصادف رخ داد . در این تصادف یک راننده طبیعی (انسان) به ماشین گوگل (از پشت) برخورد کرد.خودروی گوگل آسیب چندانی ندید. فقط صندق عقب ماشین دچار آسیب دیدگی ای سطحی شده بود.

منبع : C|net

0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette