سامسونگ یک تجربه بومی هوش مصنوعی را در گلکسی S24 ارائه می کند

افشین نوری
۱۸ آبان ۱۴۰۲ - 09:46
سامسونگ

سامسونگ با معرفی مدل هوش مصنوعی Galaxy AI به جمع شرکت‌های فعال در زمینه هوش مصنوعی ملحق شده و اولین ارائه آن را در گوشی‌های سری گلکسی S24 انجام خواهد داد.

Galaxy AI قرار است کار خود را با قابلیتی به نام “AI Live Translate Call” آغاز کند که در اپلیکیشن تلفن بومی سامسونگ ادغام خواهد شد. سامسونگ همچنین وعده ترجمه صوتی و متنی روی دستگاه را داده است.

سامسونگ به‌تازگی Galaxy AI را معرفی کرده که قرار است یک تجربه بومی جدید را سال آینده میلادی در گوشی‌های سری گلکسی S24 ارائه دهد.

سامسونگ همچنین این هفته چت‌بات هوش مصنوعی Gaussرا برای رقابت باChatGPT معرفی کرد که دارای قابلیت خلاصه کردن، پاسخ دادن به سوالات، نوشتن ایمیل و ترجمه متن است. انتظار می‌رود سامسونگ این پلتفرم در اوایل سال آینده با گوشی های هوشمند گلکسی خود ادغام کند.

قابلیت ترجمه زنده “AI Live Translate Call” که در اپلیکیشن تلفن سامسون ارائه شده است، امکان ترجمه تماس های تلفنی را در محل با استفاده از هوش مصنوعی فراهم می‌کند. بنابراین در حین تماس با فردی که به زبان دیگری صحبت می کند، ترجمه‌های صوتی و متنی به‌طور آنی ظاهر خواهند شد.

طبق یک گزارش جدید، سامسونگ گوشی گلکسی S24 را در بازارهای مختلف با تراشه اگزینوس یا اسنپدراگون عرضه خواهد کرد. به نظر می رسد مدل‌های استاندارد و پلاس گلکسی S24 در ایالات متحده با تراشه اسنپدراگون و در بقیه بازارها با تراشه اگزینوس معرفی خواهد شد. اما مدل اولترا در همه کشورها با تراشه اسنپدراگون ارائه خواهد گردید.

حدس ما این بود که همه مدل‌های سری گلکسی S24، همانند سری گلکسی S23 از پردازنده‌های اسنپدراگون استفاده خواهند کرد. اما به گفته وب‌سایت کره‌ای The Elec، سامسونگ ممکن است به شرایط قبل از سری گلکسی S23 بازگردد. بطوریکه سری جدید خود را در ایالات متحده با تراشه اسنپدراگون و در کره، اروپا، هند و سایر کشورها با پردازنده‌ اگزینوس عرضه خواهد کرد. این تراشه، اگزینوس ۲۴۰۰ خواهد بود که امروز معرفی شد.

با این حال، یک تفاوت یزرگ در سال ۲۰۲۴ وجود خواهد داشت و آن اینکه مدل اولترا در همه بازارها با پردازنده اسنپدراگون عرضه خواهد شد که به احتمال زیاد تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۳ برای گلکسی خواهد بود.

مطالب مرتبط سایت

پر بحث‌ترین‌ها

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.