رئیس اینستاگرام در تردز گفت که اندروید بهتر از iOS است

افشین نوری
۲۸ تیر ۱۴۰۲ - 12:04
iOS

اپلیکیشن تردز اخیرا معرفی شده و حالا آدام موسری رئیس اینستاگرام در این شبکه اجتماعی اظاهرنظر جالبی کرده است. موسری گفته است که اندروید اکنون بهتر از iOS است. این پست جنجالی، پاسخ‌هایی در موافقت با رئیس اینستاگرام در پی داشت و برخی کاربران گفته‌اند که الان می‌فهمیم چرا هیچ اپلیکیشن بومی آی‌پد برای اینستاگرام وجود ندارد.

با این حال، برخی طرفداران iOS گفته‌اند که اندروید در ردیابی تبلیغات و سرویس‌دهی ضعیف به مشتریان زبانزد است. همچنین یکی از کاربران اندروید، با مدیر اینستاگرام مخالفت کرده و گفته است که پس از ده سال کار کردن با این پلتفرم به شدت با نظر او مخالف است. او گفته که از اندروید خسته شده و می‌خواهد به iOS برگردد.

iOS

پست جنجالی موسری همچنین توسط یکی از کاربران iOS به چالش کشیده شده است. این کاربر در واکنش به صحبت مدیر اینستاگرام گفته که نظر او به طور عینی نادرست است، چراکه iOS در چند سال گذشته بسیار یکپارچه شده و تقریبا هیچ مشکلی ندارد.

در کل، به نظر می‌رسد که جدال بین طرفداران اندروید و iOS مثل همیشه داغ است و اظهارات موسری آتش آن را شعله‌ورتر کرده است. بد نیست بدانید که قبل از آنکه موسری رئیس اینستاگرام شود و حتی قبل از آنکه فیس بوک این پلتفرم را بخرد، اینستاگرام ابتدا روی iOS معرفی شد و نسخه اندروید آن بعدا عرضه گردید.

با این حال، اندروید با در اختیار داشتن ۷۱ درصد از بازار گوشی‌های هوشمند همچنان محبوب ترین سیستم عامل دنیاست. در رده دوم iOS با سهم ۲۸ درصد قرار دارد. یکی از دلایل تسلط اندروید بر بازار، ارزان‌تر بودن گوشی‌های اندرویدی است.

طبق گزارشی که شرکت تحلیل داده Similarweb منتشر کرده است، تعداد کاربران فعال روزانه تردز در عرض یک هفته از ۴۹ میلیون به ۲۳.۶ میلیون نفر کاهش یافته است.

بهترین روز تردز ۷ جولای، یعنی دو روز پس از معرفی آن، بوده اما پس از آن به‌تدریج تعداد کاربران فعال روزانه این اپلیکیشن کاهش یافته است. Similarweb همچنین گفته است که مجموع دقیقه‌های استفاده روزانه از تردز از ۲۱ دقیقه در ۷ جولای به حدود ۶ دقیقه در ۱۴ جولای کاهش یافته است.

تردز بعد از معرفی با استقبال گسترده‌ای از سوی کاربران مواجه شد و طبق داده‌های سایت Quiver Quantitative، تعداد کاربران آن در ۱۰ جولای به ۱۰۰ میلیون نفر رسید. به نظر می‌رسد یکی از دلایل موفقیت تردز در روزهای اول این بود که ایجاد حساب کاربری آن برای کاربران اینستاگرام بسیار آسان بود. البته اگر این اپلیکیشن در اتحادیه اروپا قابل دسترس بود، احتمالا تعداد کاربران اولیه آن بسیار بیشتر می‌شد.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.