ال جی ماژول دوربین Optical Telephoto Zoom را برای گوشی های هوشمند معرفی کرد

افشین نوری
۷ دی ۱۴۰۱ - 12:47

شرکت ال جی از یک ماژول دوربین جدید به نام Optical Telephoto Zoom Camera Module رونمایی کرد. این ماژول به‌زودی عرضه خواهد شد و قابل استفاده روی گوشی‌‌های هوشمند خواهد بود. 

ال جی گفته است که این ماژول یک دوریین تله‌فوتو اپتیکال است که با قابلیت منحصربه‌فردی که دارد قادر به ثبت تصاویر بسیار بزرگ با بزرگنمایی۴ تا ۹ برابر خواهد بود. به گفته ال جی، این ماژول دوربین عکس‌های خود را بدون هیچ‌ افت کیفیتی ثبت خواهد کرد و زوم آن قابلیت فیکس شدن دارد. به این ترتیب ما برای اولین در صنعت گوشی هوشمند شاهد ارائه چین محصولی برای استفاده روی گوشی‌ها خواهیم‌ بود. 

البته این ماژول علاوه بر زوم اپتیکال از زوم دیجیتال نیز پشتیبانی خواهد کرد و امکان بزرگنمایی بیشتری را برای کاربران فراهم خواهد کرد. ال جی همچنین یک ابزار ویژه به نام Zoom actuator برای این دستگاه توسعه داده است که‌ قادر به حرکت  دادن لنز برای شیفت آن روی فاصله کانونی مناسب خواهد بود. این کار باعث خواهد شد تا تصاویر با کیفیتی در فاصله بین زوم‌های ۴ تا ۹ برابر ثبت شوند. ضمنا این ماژول از لرزشگیر اپتیکال نیز پشتیبانی می‌کند. ‌

این قابلیت لرزشگیر باعث خواهد شد تا احتمال تار شدن تصاویر کاهش یابد و تصاویر باثبات‌تری در حین حرکت گرفته شوند. این ماژول سایز کوچکی دارد و فضای کمتری را اشغال خواهد کرد. 

حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم که ال جی این ماژول دوربین فوق‌العاده را چه زمانی عرضه می‌کند.

منبع: Gizmochina

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.