توییتر برای مقابله با ایلان ماسک از استراتژی “قرص سمی” استفاده می کند

۲۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۱
ایلان ماسک توییتر

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس، چند روز پیش با خرید ۹.۲ درصد از سهام توییتر به بزرگ‌ترین سهام‌دار این شرکت تبدیل شد. حالا اعضای هیئت مدیره‌ی توییتر برای جلوگیری از خریداری تمام سهام این شرکت توسط ثروتمندترین فرد جهان سعی دارند تا از روشی به نام قرص سمی استفاده کنند.

در استراتژی قرص سمی، شرکت به تمام سهام‌داران (به جز سهام‌داری که قصد خرید کامل شرکت را دارد) اجازه می‌دهد تا سهام بیشتری را با مبلغی کمتر از قیمت واقعی خریداری کنند تا به این صورت ارزش سهام شخص خریدار کاهش پیدا کرده و خرید کل سهام شرکت برای او دشوار شود. این استراتژی باعث خواهد شد تا سهام توییتر با افت قابل توجهی روبه‌رو شود اما در عوض از خریداری تمام سهام‌ها توسط ماسک جلوگیری خواهد کرد.

ایلان ماسک توییتر

استراتژی قرص سمی زمانی عملی خواهد شد که ماسک ۱۵ درصد از سهام توییتر را خریداری کرده باشد اما هیئت مدیره‌ی این شرکت تصمیم گرفتند تا از امروز و به مدت ۱ سال آن را به کار بگیرند. بنابراین اگر ایلان ماسک در طی یک سال آینده ۱۵ درصد از سهام توییتر را خریداری کند، این استراتژی عملی خواهد شد.

توییتر در ابتدا به ماسک پیشنهاد داده بود تا به جمع اعضای هیئت مدیره‌ی این شرکت بپیوندد اما ماسک این پیشنهاد را رد کرد. گفته می‌شود که ماسک برای خریداری کامل توییتر این پیشنهاد را رد کرده است چرا که اعضای هیئت مدیره‌ی این شرکت حق خرید بیش از ۱۴.۹ درصد از سهام آن را ندارند.

منبع: TechSpot

برچسب‌ها: ، ، ،

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.