خبر بد برای علاقمندان لینوکس: تعداد بدافزارهای این سیستم عامل ۳۵ درصد رشد داشته است

27 دی 1400 - 16:12
بدافزار

سال جدیدی میلادی در حالی شروع می‌شود که ما خبرهای بدی برای علاقمندان لینوکس داریم و آن اینکه میزان بدافزارهای لینوکس در سال ۲۰۲۱ حدود ۳۵ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش داشته است.

طبق گزارشی که موسسه امنیت سایبری CrowdStrike منتشر کرده است، بدافزارهای لینوکس بیش از هر چیز، دستگا‌ه‌های موبایل و اینترنت اشیا را تحت‌تاثیر قرار داده‌اند. این بدافزارها با استفاده از فناوری اینترنت اشیا توانسته‌اند نیروی عظیمی برای انجام حملات DDoS جمع بکنند، بطوریکه حدود ۲۲ درصد از رشد ۳۵ درصدی حملات، مربوط به سه بدافزار از خانواده اینترنت اشیا بوده‌اند. این سه بدافزار عبارتند از:

  • XorDDoS
  • Mirai
  • Mozi

در بین این بدافزارها، Mozi رشد ۱۰ برابری یا به‌عبارتی ۹۰۰ درصدی داشته است که واقعا عدد چشمگیری است. رشد حملات بدافزار XorDDoS نیز قابل‌توجه بوده است بطوریکه نسبت به سال ۲۰۲۰ حدود ۱۲۳ درصد رشد داشته است. حملات انجام شده با بدافزار Miral نیز که دارای سه نسخه Rekai ،Sora و IZIH9 است به‌ترتیب در سال گذشته ۳۳، ۸۳ و ۳۹ درصد رشد داشته است‌.

مطالب مرتبط:

با توجه به این شرایط، به نظر می‌رسد که در سال ۲۰۲۲ باید اقدامات جدی برای مقابله با رشد بدافزارهای لینوکس صورت بگیرد و باید منتظر بمانیم و ببینیم که در ادامه سال جدید چه اتفاقاتی می‌افتد.

منبع: Neowin

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.