دوچرخه های برقی پورشه بسیار جذاب و گران هستند - تکفارس 
دوچرخه های برقی پورشه بسیار جذاب و گران هستند - تکفارس 

دوچرخه های برقی پورشه بسیار جذاب و گران هستند

مهدی حلوائی
۲۱ اسفند ۱۳۹۹ - 19:03
دوچرخه برقی پورشه

شرکت پورشه دوچرخه‌های برقی جدید خود را به بازار عرضه کرد. هر دو دوچرخه، طراحی زیبایی داشته و البته قیمت بالایی نیز دارند.

دوچرخه‌های اسپورت و کراس در کنار خودروی تایکان کراس توریسمو (Cross Turismo) به بازار عرضه شدند و در طراحی آن‌ها از ایروداینامیک خودروهای پورشه الهام گرفته شده است. دوچرخه‌ی اسپرت تنها مخصوص خیابان‌ها بوده و قیمت آن ۹۶۰۰ یورو (۱۳۰۰۰ دلار) اعلام شده و دوچرخه‌ی کراس که برای محیط‌های مختلف طراحی شده، ۷٫۶۰۰ یورو (۱۰ هزار دلار) قیمت‌گذاری شده است.

برای مقایسه، دوچرخه‌ی هیبریدی ریبل AL e که در بسیاری از وبسایت‌ها در صدر لیست بهترین دوچرخه‌های برقی قرار گرفته، با قیمت ۲۰۰۰ یورو (۲٫۸۰۰ دلار) به فروش می‌رسد.

با این حال، شما فقط برای برند پورشه هزینه نخواهید کرد. این محصولات از طراحی جذابی برخوردار بوده و ویژگی‌های قابل قبولی دارند. بسیاری از دوچرخه‌های شرکت‌های معروف، تنها نام آن شرکت را به یدک می‌کشند و در واقع توسط شرکت دیگری ساخته شده‌اند. اما تیم طراحی پورشه به‌طور مستقیم بر تولید این دوچرخه‌ها نظارت داشته است.

با وجود قیمت بالای خود، دوچرخه‌ی برقی اسپورت برای استفاده در خیابان‌ها ساخته شده و نهایت سرعت آن، ۱۵٫۵ مایل بر ساعت است که باعث می‌شود استفاده از آن در بیشتر کشورهای اروپایی، مجاز باشد. طراحی مینیمالیستی این دوچرخه شامل بدنه‌ی کربنی، چراغ‌های عقب و جلو و دیسک ترمز بزرگ می‌شود.

دوچرخه‌ی برقی کراس (که با همکاری شرکت آلمانی Rotwild ساخته شده است) نیز از بدنه‌ی کربنی محکم‌تری استفاده کرده تا در برابر ضربات واردشده در جاده‌های خاکی، مقاوم‌تر باشد. پایه‌‌ی صندلی و دسته‌های این دوچرخه قابل تنظیم بوده و سیستم تعلیق آن، حرکت در جاده را متعادل می‌کند.

این دوچرخه‌ها توسط وبسایت رسمی پورشه و خرده‌فروشی‌های مختلف به فروش می‌رسد.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید