دوچرخه الکتریکی جدید لوتوس Type 136 با وزن بسیار کم معرفی شد

افشین نوری
۱۳ آبان ۱۴۰۲ - 10:45
دوچرخه الکتریکی

دوچرخه الکتریکی جدید لوتوس با نام Type 136 معرفی شده است. این دوچرخه با الهام از دوچرخه های استفاده شده در المپیک ساخته شده و بسیار سبک وزن است.

ویژگی اصلی این دوچرخه وزن بسیار کم آن است. این دوچرخه به لطف موتور HPS Watt Assist Pro که یکی از سبک‌ترین موتورهای بازار است، به شما کمک خواهد کرد تا با تلاش کمتری در سربالایی‌ها رکاب بزنید.

باتری آن نیز به‌راحتی جدا شده و بدون هیچ سر و صدایی شارژ می‌شود. این دوچرخه همچنین می‌تواند با کامپیوتر شما ارتباط برقرار کند تا عملکرد شما را نشان داده و به شما کمک کند تا هوشمندتر تمرین کنید.

همه قسمت‌های Type 136 دارای کیفیت عالی هستند، از سیستم دنده‌های هوشمند گرفته تا چرخ‌ها و لاستیک‌های حرفه‌ای. این دوچرخه دارای یک قاب کربنی است که به وزن بسیار کم آن کمک کرده است. Type 136 با ۹.۸ کیلوگرم وزن، یکی از سبک ترین دوچرخه های الکتریکی دنیاست.

البته برای دسترسی به این فناوری‌ها باید قیمت بالایی بپردازید. Type 136 قیمتی برابر ۲۵۰۰۰ یورو دارد، اما این دوچرخه برای دوستداران دوچرخه سواری ترکیبی از وزن کم، فناوری و عملکرد درجه یک خواهد بود.

اخیرا نیز شرکت چینی Urtopia سازنده دوچرخه‌های برقی، یک محصول انقلابی در نمایشگاه Eurobike 2023 معرفی کرده است. این محصول اولین دوچرخه الکتریکی دنیا با فناوری هوش مصنوعی ChatGPT است. چت‌بات ChatGPT یک مدل زبانی بسیار پیشرفته است که توسط شرکت OpenAI توسعه یافته است. دوچرخه الکتریکی Urtopia قابلیت‌های یک دوچرخه‌ را با قدرت یک دستیار صوتی ترکیب کرده و امکانات جدیدی را برای دوچرخه‌سواران فراهم کرده است.

مدل دموی این دوچرخه که رویداد Eurobike 2023 به نمایش گذاشته شده است، توانسته ادغام ChatGPT در عملکرد یک دوچرخه الکتریکی را نشان دهد. کاربر می‌تواند دستیار صوتی ChatGPT را با فشار دادن دکمه‌ای روی فرمان سمت چپ فعال کند و گفت‌وگویی را با آن آغاز کند. دستیار صوتی ChatGPT به سوالات دوچرخه‌سوار درباره مزایای تناسب اندام گرفته تا پایداری زیست‌محیطی پاسخ‌های آموزنده‌ای خواهد داد و دانش و آگاهی دوچرخه‌سوار را در حین حرکت افزایش خواهد داد.

Urtopia گفته است که در حال توسعه نسخه بازاری دوچرخه الکتریکی یکپارچه با ChatGPT است. این شرکت قیمت و زمان دقیق عرضه آن را اعلام نکرده است، اما نوآوری این شرکت هیجان زیادی در دنیای دوچرخه سواری ایجاد کرده است.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.