تردز اینستاگرام سرانجام صاحب هشتگ شد

افشین نوری
۲۰ آذر ۱۴۰۲ - 07:57
تردز

در حالیکه چندین ماه از راه‌اندازی سرویس تردز اینستاگرام می‌گذرد متا سرانجام قابلیت هشتگ را به آن اضافه کرده است.

به‌گفته آدام موسری رئیس اینستاگرام، این قابلیت با نام «تگ» به تردز اینستاگرام اضافه شده است و با هشتگ اینستاگرام کمی تقاوت دارد.

شما هنگام نوشتن پست در تردز می‌توانید هشتگ موردنظر خود را ازطریق همان کاراکتر آشنای # اضافه کنید. تنها محدودیت تگ تردز این است که شما در هر پست فقط می‌توانید یک هشتگ استفاده کنید.

آدام موسری گقته است که کاربران تردز اینستاگرام می‌توانند با استفاده از تگ‌ها موضوعات موردعلاقه خود را در این پلتفرم پیدا کنید.

متا اخیرا قابلیت دیگری به نام «تردز صوتی» را به پلتفرم خود اضافه کرده بود که امکان ضمیمه کردن فایل‌های صوتی به پست‌ها را می‌دهد.

همچنین امکان حذف اکانت تردز بدون پاک کردن حساب اینستاگرام مهیا شده است. سرویس تردز که متا آن را در تابستان معرفی کرد با هجوم کاربران اینستاگرام مواجه شد و تنها در پنج روز به ۱۰۰ میلیون کاربر رسید. با این‌حال، کاربران به‌سرعت متوجه شدند که اگر یک اکانت تردز درست کنند، تنها راه حذف آن پاک کردن کل حساب اینستاگرام‌شان است.

حالا آدام موسری رئیس اینستاگرام اعلام کرده که این محدودیت برداشته شده است. کاربرانی که می‌خواهند از تردز خارج شوند می‌توانند به مسیر Settings > Account > Delete or Deactivate Profile بروند. این گزینه به شما امکان می‌دهد تا حساب خود را به حالت تعلیق درآورید یا اینکه برای همیشه آن را حذف کنید. در هر صورت، حساب اینستاگرام شما تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت.

متا اخیرا نحوه نمایش پست‌های تردز را تغییر داده بود و آن‌ها را در سایر پلتفرم‌های متا مانند فیس بوک نشان می‌داد. حالا امروز اعلام شده که شما می‌توانید این موضوع را محدود کنید (با رفتن به Settings > Privacy). توجه داشته باشید که این فقط برای فیس بوک اعمال خواهد شد و نه اینستاگرام که پست های تردز شما را نشان می‌دهد.

مارک زاکربرگ مدیرعامل متا اخیرا گفته است که تردز در حال حاضر کمتر از ۱۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد اما او فکر می کند که این اپلیکیشن بتواند در چند سال آینده به ۱ میلیارد کاربر برسد.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.