اندروید ۱۴ تعادل بین کار و زندگی شخصی را برایتان به ارمغان می آورد

افشین نوری
۱۳ مهر ۱۴۰۲ - 11:02
اندروید 14

اگر شما جزو کسانی هستید که از راه دور کار می‌کنید، اندروید ۱۴ برایتان بسیار عالی خواهد بود. گوگل گفته است که کسب‌وکارها در همه جای دنیا می ‌توانند برای محافظت از داده‌های خود و اطمینان از حریم خصوصی کارمندان‌شان و همچنین ایجاد تعادل بین کار و زندگی، روی پروفایل کاری اندروید ۱۴ حساب باز کنند.

قابلیت پروفایل کاری (Work Profile) به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا با ایجاد پروفایل‌های کاری و شخصی جداگانه در یک دستگاه اندرویدی، مدیریت بهتری روی کار داشته باشند. اندروید ۱۴ حتی پا را فراتر گذاشته و تعادل بین پروفایل‌های کاری و شخصی را بهبود بخشیده است.

اندروید 14

در سیستم‌عامل اندروید ۱۴، تصمیم‌گیری درباره باز کردن لینک‌ها در پروفایل کاری یا شخصی آسان‌تر شده است. شما همچنین می‌توانید مخاطبان کاری را در پروفایل‌ها مشاهده کنید. برای مثال، اگر از اپلیکیشن گوگل مسیجز برای ارتباط کاری و شخصی استفاده می‌کنید، حالا می‌توانید بدون نیاز به تغییر پروفایل‌ها به همه مخاطبان خود دسترسی داشته باشید.

اندروید ۱۴ همچنین راهکار سریع‌تری برای تغییر پروفایل‌ها ارائه کرده است. کسانی که از اپلیکیشن‌های گوگل در محل کار استفاده می‌کنند، با کشیدن ساده انگشت خود به طرفین روی عکس پروفایل‌شان به‌راحتی می‌توانند امکان سوئیچ کردن بین پروفایل‌های کاری و شخصی را داشته باشند. این قابلیت به‌ویژه برای اپلیکیشن‌هایی مانند گوگل کلندر مفید است.

اندروید ۱۴ همچنین به شما اجازه می‌دهد تا اسکرین‌شات‌های کاری را مستقیما در پروفایل کاری خود ذخیره کنید تا از عکس‌های شخصی جدا بمانند. همچنین اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش در اندروید ۱۴ آسان‌تر شده است.

از آنجائیکه جدا کردن کار و زندگی در یک دستگاه مشترک بسیار اهمیت دارد و علاوه بر امنیت برای سلامت شما نیز مهم است، گوگل سعی کرده تا در اندروید ۱۴ به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشد.

گوگل آپدیت اندروید ۱۴ بتا ۴ را اخیرا منتشر کردکه عمدتا شامل رفع باگ‌ها می شود، اما یک قابلیت خوب برای آسان‌تر کردن باز کردن قفل گوشی ارائه کرده است.

نسخه بتا ۴ دارای یک قابلیت جدید “تائید خودکار باز کردن قفل” در بخش تنظیمات است که با تایپ صحیح کد پین شش رقمی یا بیشتر، قفل گوشی را به طور خودکار باز می‌کند. قبلا برای باز کردن قفل گوشی پس از وارد کردن کد پین باید روی دکمه enter ضربه می زدید. البته گوگل هشدار داده است که قابلیت باز کردن خودکار قفل گوشی، کمی امنیت کمتری نسبت به روش قبلی دارد.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.