واتساپ قابلیت پیام ویدیویی را معرفی می کند

افشین نوری
۷ مرداد ۱۴۰۲ - 10:14
واتساپ

ما واتساپ را به‌خاطر قابلیت‌های ارسال پیام صوتی می‌شناسیم، حالا این پلتفرم قصد دارد قابلیت ارسال پیام ویدیویی را نیز ارائه کند. این قابلیت به کاربران اجازه خواهد داد تا ویدیوهای کوتاه را به‌طور مستقیم در چت‌های خود ضبط و ارسال کنند و یک تجربه مکالمه تعاملی‌تر داشته باشند.

قابلیت ارسال پیام‌های ویدیویی واتساپ محدود به ۶۰ ثانیه خواهد بود. هدف این قابلیت علاوه بر انتقال اطلاعات، می‌تواند به اشتراک‌گذاری لحظات و احساسات خودمان با دیگران باشد. در واقع، هدف اصلی از پیام‌های ویدیویی این است که طیف وسیعی از احساسات انسانی را منتقل کند.

نحوه استفاده از این قابلیت بسیار ساده است و کاربران مثل ارسال پیام‌های صوتی، فقط کافی است که حالت ویدیو را انتخاب کرده و برای ضبط کردن فشار دهند. همچنین یک سوایپ رو به بالا، امکان ضبط هندزفری را فراهم خواهد کرد. از طرفی ویدیوها پس از ارسال، به صورت خودکار در حالت بی‌صدا پخش خواهند شد که با بک ضربه روی ویدیو می‌توان صدای آن را فعال کرد. ضمنا، پیام‌های ویدیویی از قابلیت رمزگذاری سرتاسری بهره خواهند برد.

قابلیت ارسال پیام‌های ویدیویی واتساپ از امروز عرضه شده است و در هفته‌های آینده در اختیار همه کاربران قرار خواهد گرفت. معرفی این قابلیت نشان‌دهنده تعهد واتساپ به بهبود تجربه کاربری پلتفرم خودش است.

واتساپ همچنین یک قابلت جدید انتقال تاریخچه چت ارائه کرده است که پروسه دریافت چت‌ها و فایل‌ها در یک دستگاه جدید بدون استفاده از پشتیبان‌گیری ابری را آسان‌تر می‌کند. با این قابلیت جدید، کاربران واتساپ یک کد QR در دستگاه قدیمی خود دریافت خواهند کردکه حاوی تاریخچه پشتیبان‌گیری آن‌ها می‌شود و می‌تواند به صورت لوکال از طریق Wi-Fi Direct به دستگاه جدید منتقل شود.

قابلیت جدید انتقال تاریخچه چت برای کاربران نسخه بتا واتساپ قابل دسترس است و در حال حاضر فقط برای انتقال‌ از سیستم‌عامل‌های مشابه یعنی اندروید به اندروید و iOS به iOS کار می‌کند. این پروسه شامل مراجعه به مسیر WhatsApp Settings –> Chats –> Chat Transfer می‌شود.

متا به‌عنوان شرکت مادر واتساپ گفته است که تاریخچه چت‌ها فقط بین دو دستگاه کاربران به اشتراک گذاشته خواهد شد و در طول پروسه انتقال رمزنگاری می‌شوند. این قابلیت برای مواقعی که نسخه‌های پشتیبان بزرگ‌تری دارید که در فضای ذخیره‌سازی ابری جا نمی‌شوند بسیار مفید است.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.