گوشی مفهومی جدید وان پلاس از سیستم خنک سازی مایع بهره می برد

مهدی حلوائی
۸ اسفند ۱۴۰۱ - 12:39
گوشی مفهومی وان پلاس

بدون شک خلاقیت در طراحی گوشی‌های هوشمند در چند سال اخیر کمتر شده و بیشتر گوشی‌های مدرن از نظر ظاهری تفاوت خاصی با یکدیگر ندارند. با این وجود برخی از شرکت‌ها هنوز هم سعی دارند تا محصولاتی متفاوت و خلاقانه را به بازار عرضه کنند و حالا می‌توان از گوشی مفهومی جدید وان پلاس به عنوان یکی از همین دستگاه‌ها یاد کرد.

گوشی مفهومی وان پلاس

وان پلاس در رویداد MWC از گوشی مفهومی جدیدی رونمایی کرد که ظاهراً دارای سیستم خنک‌سازی مایع است. در حال حاضر هنوز مشخص نیست که آیا واقعاً لوله‌هایی درون این گوشی قرار دارد و یا ما شاهد یک نوع انیمیشن هستیم اما وان پلاس ادعا می‌کند که این گوشی واقعاً از سیستم خنک‌سازی مایع بهره می‌برد. استفاده از این سیستم خنک‌‌سازی حتی در کامپیوترها نیز کار دشواری است و همین موضوع باعث شده تا شرکت‌ها در ساخت گوشی‌های هوشمند از آن استفاده نکنند.

گوشی مفهومی وان پلاس

هرچند که عملکرد سیستم خنک‌سازی مایع بسیار بهتر از سیستم‌های عادی فعلی است اما این سیستم ظاهر جذابی را نیز به گوشی‌ها می‌بخشد که می‌تواند کاربران را به خرید آن‌ها ترغیب کند. گوشی مفهومی وان پلاس از نظر ظاهری شباهت زیادی به وان پلاس ۱۱ ۵G داشته و تنها تفاوت اصلی آن، لبه‌های تخت آن است که بی‌شباهت به گلکسی S23 اولترا هم نیست. این طراحی به راحتی و خوش‌دست بودن گوشی کمک زیادی می‌کند.

گوشی مفهومی وان پلاس

توجه داشته باشید که گوشی یادشده تنها یک طرح مفهومی بوده که فناوری تحت توسعه‌ی وان پلاس را به نمایش می‌گذارد. از این رو ممکن است که هرگز شاهد عرضه‌ی چنین دستگاهی به بازار نباشیم. با این وجود انتظار می‌رود که در سال ۲۰۲۳ اطلاعات بیشتری در خصوص این گوشی توسط وان پلاس منتشر شود.

منبع: PhoneArena

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.