عدم معرفی آیفون SE 4 ظاهراً باعث خوشحالی شرکت کوالکام شده است

افشین نوری
۱۸ دی ۱۴۰۱ - 19:41
آیفون SE 4

چند روز پیش فاش شد که اپل گوشی آیفون SE 4 را معرفی نخواهد کرد و در نتیجه آیفون SE 3 که در سال ۲۰۲۲ معرفی شد آخرین مدل SE خواهد بود. این اتفاق ظاهرا باعث خوشحالی شرکت کوالکام شده است که دلیل آن را در ادامه توضیح می‌دهیم. 

اپل ظاهرا قرار بود اولین مودم ۵G خودش را برای اولین بار در داخل گوشی آیفون SE 4 معرفی کند و حالا با کنسل شدن معرفی این گوشی، احتمالا مودم مذکور نیز معرفی نخواهد شد. بنابراین اپل همچنان‌ مجبور خواهد شد از مودم‌های ۵G کوالکام در داخل آیفون‌های خود استفاده کند.  

اپل در حال حاضر کاملا وابسته به مودم‌های کوالکام است و تصمیم داشت برای کاهش این وابستگی مودم موبایلی اختصاصی خودش را توسعه دهد. تاکنون شایعات زیادی درباره این مودم وجود داشت و در صورتیکه اپل موفق به معرفی آن می‌شد مطمئنا همه‌چیز به ضرر کوالکام تمام‌ می‌شد. البته هنوز هیچ‌ چیز قطعی نیست و شاید اپل بخواهد  مودم اختصاصی خود در سری آیفون ۱۶ ارائه کند. 

در هر حال به نظر می‌رسد که اپل سری آیفون SE خود را به خاطر فروش کم‌شان متوقف خواهد تا تمرکز خود را روی مدل‌های اصلی آیفون بگذارد. باید منتطر بمانیم و ببینیم که این شرکت درنهایت چه تصمیمی می‌گیرد.

منبع: NT

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.