تویوتا و لکسوس قابل اعتمادترین برندهای خودروساز دنیا شدند؛ تسلا در رده نوزدهم

افشین نوری
۲۵ آبان ۱۴۰۱ - 19:40

تسلا یکی از بزرگترین شرکت‌های خودروساز الکتریکی دنیاست و حالا در جدیدترین رنکینگ قابل‌اعتمادترین برندهای خودروساز علیرغم اینکه چهار پله صعود کرده است اما در رده نوزدهم قرار گرفته است.

جایگاه اول و دوم قابل‌اعتمادترین برندها به شرکت‌های تویوتا و لکسوس تعلق گرفته است. همچنین خودروهای نوع هیبریدی و پلاگین قابل اعتماد‌ترین خودروهای دنیا شناخته شدند. 

خودروهای الکتریکی علیرغم مزیت‌هایی که دارد از نظر قابل‌اعتماد بودن، در انتهای لیست بعد از خودروهای پیکاپ قرار گرفته‌اند. در بین خودروهای تسلا، مدل تسلا ۳ قابل اعتمادتر از دو مدل Y  و S بوده است.

با این حال، مدل ۳ تسلا امتیاز ۵۸ از ۱۰۰ را از نظر قابل اعتماد بودن دریافت کرده است، در حالی که خودرو هیبریدی کرولا تویوتا امتیاز ۹۲ از ۱۰۰ را دریافت کرده است.

اما در بازار آمریکا، خودروسازهای آسیایی از نظر قابل اعتماد بودن توانستند ۷ رتبه از ۱۰ رتبه برتر را به خود اختصاص دهند. در این لیست، بی ام و با مدل‌های سری ۳ و ۴ و شرکت آئودی با خودروی A5 نیز به چشم می‌خورند‌.

سایر خودروهای آمریکایی  که جز قابل‌اعتمادترین‌ها بودند شامل Buick Encore GX و Chevy Trailblazer و همچنین چندین مدل شاسی‌بلند فورد می‌شدند.  

همانطور که گفته شد تسلا توانسته جایگاه خود را ۴ پله ارتقا ببخشد و در بین ۲۰ برند خودروساز قابل‌اعتماد در بازار آمریکا قرار بگیرد. این شرکت توانسته مشکلات زنجیره تامین خود را پشت سر بگذارد و ظرفیت تولیدش را افزایش دهد.

منبع: Notebookcheck

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.