ارزش‌گذاری ۵ میلیارد دلاری ردیت برای عرضه اولیه سهام

افشین نوری
۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - 09:52
ردیت

ردیت برای عرضه اولیه سهام خود در ماه مارس (اسفند) آماده می‌شود و سرمایه‌گذاران امیدوار هستند که عرضه اولیه سهام این شرکت در سال ۲۰۲۴ به‌خوبی پیش برود.

بلومبرگ گزارش می‌دهد که سرمایه‌گذاران بالقوه ردیت توصیه کرده‌اند که این شرکت ارزش‌گذاری بالغ بر ۵ میلیارد دلاری را برای عرضه اولیه سهام خود هدف قرار دهد.

طبق این گزارش، ردیت در حال ارزیابی جلسات خود با سرمایه‌گذاران بالقوه است و این شرکت امیدوار است که بتواند در عرضه اولیه سهام خود ارزش آن را به حداقل ۵ میلیارد دلار برساند.

شرکت Forge Global ارزش‌گذاری تقریبی ۴.۸ میلیارد دلاری برای ردیت پیش‌بینی کرده است. با این‌حال، هنوز مذاکرات ادامه دارد و هر تغییری ممکن است در این روند ایجاد شود. 

ردیت در سال ۲۰۰۵ توسط استیو هافمن، الکسیس اوهانیان و آرون سوارتز راه‌اندازی شد. این شبکه اجتماعی یک سا بعد از راه‌اندازی تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های پربازدید جهان شد.

ردیت اخیرا قیمت‌گذاری جدیدی برای دسترسی به API خود اعلام کرده که باعث ایجاد نگرانی‌هایی در بین توسعه‌دهندگان شده است. قیمت‌گذاری جدید می‌توانند هزینه‌های سنگینی بر دوش توسعه‌دهندگان اپلیکیشن بگذارد و بقای سرویس‌های آن‌ها را با چالش جدید مواجه کند.

ردیت در واکنش به افزایش استفاده‌ی شرکت‌های هوش مصنوعی از API این شرکت برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی تصمیم گرفته است که قوانین API خود را تغییر دهد. استیو هافمن مدیرعامل ردیت با تاکید بر اهمیت داده‌های این پلتفرم گفته است که باید دسترسی رایگان شرکت‌های بزرگ به این داده‌ها باید محدود شود.

سخنگوی ردیت گفته است که ساختار قیمت‌گذاری جدید طوری طراحی شده تا براساس سطح استفاده از API این شرکت منصفانه و عادلانه باشد. این سخنگو برای تعهد ردیت نسبت به پشتیبانی از توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های شخص‌ثالث تاکید کرد و گفت که آن‌ها برای توسعه اکوسیستم ردیت بسیار ارزشمند هستند.

بد نیست بدانید که توییتر نیز اخیرا سیاست از API خود را تحت مدیریت ایلان ماسک تغییر داده است و اپلیکیشن‌های شخص ثالث امکان دسترسی به آن را ندارند و محققان و کسب‌وکارها نیز با پرداخت هزینه بسیار بالا می‌تواند به آن دسترسی پیدا کنند.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.