ببینید: خودروی مفهومی ایجس کوپه کانسپت معرفی شد

افشین نوری
۳ دی ۱۴۰۲ - 11:46
ایجس کوپه کانسپت

طراحان برجسته دنیا از سه شرکت‌ خودروسازی بی‌‌ام‌‌و، ولوو و فولکس‌‌واگن یک خودرو مفهومی بسیار زیبا به نام ایجس کوپه کانسپت معرفی کرده‌اند.

یکی از افراد سرشناسی که در طراحی ایجس کوپه کانسپت مشارکت داشته، کوچین لی طراح مطرح بی‌ام‌و است که در کنار گریگوری بوتین طراح سابق فولکس‌‌واگن و تیاگو آیلو طراح ولوو روی این خودروی مفهومی کار کرده‌اند.

ایجس کوپه کانسپت

گفتنی است نام این خودرو (ایجس) در زبان یونانی به معنای سپری است که توسط زئوس استفاده می‌شد. مهمترین مشخصه این خودرو، بدنه آیرودینامیک و زیبای آن است که جریان هوا را به‌نحو بهینه از اطراف خود عبور می‌دهد.

ایجس کوپه کانسپت

در قسمت جلوی این خودرو شاهد شیشه بزرگی هستیم که با چراغ‌ها و سنسورهای جلویی ادغام شده است و یک طراحی منحصربه فرد را ارائه کرده است. قسمت جانبی خودرو نیز دارای حالت دینامیکی است که به سمت عقب کشیده شده و با گلگیرهای برجسته یکپارچه شده است. سقف خودرو نیز دارای طراحی خمیده کم‌ارتفاع است تا حس اسپرت را القا کند.

ایجس کوپه کانسپت

ایجس کوپه کانسپت نشان‌دهنده خلاقیت و نوآوری گروهی از طراحان مطرح دنیا است که خارج از چارچوب‌های مرسوم دنیای خودرو دست به طراحی زده‌اند و محصولی ارائه کرده‌اند که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند.

ایجس کوپه کانسپت
ایجس کوپه کانسپت
ایجس کوپه کانسپت

نظر شما درباره طراحی ایجس کوپه کانسپت چیست؟

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.