بنتلی خودروی تمام برقی جدید خود را در سال ۲۰۲۵ به بازار عرضه می کند

مهدی حلوائی
۵ تیر ۱۴۰۲ - 10:05
بنتلی

بر اساس گزارش مجله‌ی انگلیسی AutoCar، بنتلی اولین خودروی تمام برقی خود را در سال ۲۰۲۵ روانه‌ی بازار خواهد کرد. ظاهراً آدرین هالمارک (Adrian Hallmark)، مدیرعامل بنتلی، این اطلاعات را با مجله‌ی مذکور به اشتراک گذاشته است.

مطالب مرتبط:

خودروی تمام برقی بنتلی از سیستم سوپرویژن (Supervison) کمپانی موبایل آی (MobileEye) بهره خواهد برد که شامل ۱۱ دوربین می‌شود. این سیستم در خودروی برقی پورشه ماکان (Macan) نیز استفاده خواهد شد. قرار است در ابتدا خودروی برقی بنتلی دارای قابلیت‌های نیمه خودران باشد اما در آینده و با دریافت یک به‌روزرسانی قابلیت‌های تمام خودران نیز به آن اضافه شود.

بر اساس گزارش‌های مختلف، خودروی تمام برقی بنتلی از نوع کوپه اسپورت بوده و توان پیشرانه‌ی آن معادل ۱۴۰۰ اسب بخار خواهد بود. این خودرو همچنین برای رسیدن به شتاب ۱۰۰ کیلومتر تنها به ۱.۵ ثانیه نیاز خواهد داشت. با این وجود، ظاهراً بنتلی مدل ارزان‌تری از این خودرو را نیز در دست ساخت دارد که سرعت آن کمتر از مدل مذکور است. قرار است بنتلی از سال ۲۰۲۵ تا ۲۰۳۰ سالانه یک خودروی برقی را به بازار عرضه کند و در راستای همین هدف، این شرکت سرمایه‌ای ۳ میلیارد دلاری را برای تغییر کاربرد کارخانه‌ی Crewe خود اختصاص داده است.

در حال حاضر رقابت در بازار خودروهای برقی به شدت افزایش یافته و حالا کمپانی رولز رویس نیز قصد دارد در سال جاری با خودروی اسپکتر (Specter) وارد این بازار شود. با توجه به ورود بنتلی و رولز رویس به بازار خودروهای برقی، انتظار می‌رود که دیگر شرکت‌های خودروسازی لوکس مانند آکورا و کرایسلر نیز در برنامه‌های خود تغییرات بزرگی ایجاد کنند.

منبع: Gizmochina

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.