MSI به مشتریان توصیه کرد کارت RTX 4070 Ti را به جای RTX 4080 انویدیا بخرند

18 دی 1401 - 06:58

شرکت ام اس آی (MSI) ظاهرا از قیمت بالای کارت گرافیکی جی‌فورس RTX 4080 انویدیا راضی نیست و به همین خاطر به مشتریان خود گفته است که کارت RTX 4070 Ti ارزش خرید بالاتری دارد و آن را بخرند.

در حالیکه چند ماه از عرضه RTX 4080 می‌گذرد قیمت خرده‌فروشی آن کاهش پیدا نکرده است و همچنان به قیمت ۱۱۹۹.۹۹ دلار فروخته می‌شود. این در حالیست که شرکتی مثل ای ام دی کارت‌های گرافیکی خود را با قیمت پایین‌تری عرضه کرده است. این موضوع باعث شده تا ام اس آی کارت گرافیکی RTX 4070 Ti را به جای RTX 4080 به مشتریان خود پیشنهاد کند‌.

در حال حاضر، تقاضا برای اکثر کارت‌های گرافیکی رو به کاهش است و انتظار می‌رود که شرکت‌های سازنده این کارت‌ها به منظور حفظ مشتریان خود اقدام به کاهش قیمت‌ها بکنند. بنابراین پیش‌بینی می‌شود که در ابتدای سال ۲۰۲۳ چنین اتفاقی بیفتد. البته برخی شرکت‌ها مثل انویدیا هنوز این کار را انجام نداده‌اند.

این موضوع باعث شده تا ام اس آی کارت‌‌های نسبتا ارزان‌تری را به مشتریان پیشنهاد کند. مثلا کارت RTX 4070 Ti قیمتی حدود ۸۰۰ دلار دارد و با توجه به مشخصات و عملکرد خوبی که داشته است ارزش خرید بالایی نسبت به RTX 4080 دارد. البته قیمت کارت Ti در فروشگاه‌های مثل Newegg حتی پایین‌تر از سایر جاهاست.

در هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که انویدیا چه فکرهایی در سر دارد و آیا در نهایت اقدام به کاهش قیمت کارت RTX 4080 می‌کند یا نه.

منبع: Wccftech

برچسب‌ها: ،

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید