هشدار: افزونه برنامه دانلود منیجر در گوگل کروم حاوی بدافزار است - تکفارس 
هشدار: افزونه برنامه دانلود منیجر در گوگل کروم حاوی بدافزار است - تکفارس 

هشدار: افزونه برنامه دانلود منیجر در گوگل کروم حاوی بدافزار است

افشین نوری
۶ شهریور ۱۴۰۱ - 21:26
هشدار: افزونه برنامه دانلود منیجر در گوگل کروم حاوی بدافزار است - تکفارس 

ظاهراً افزونه‌ برنامه دانلود منیجر در مرورگر گوگل کروم‌ که بیش از ۲۰۰ هزار بار دانلود شده است دارای بدافزار است. این افزونه سال ۲۰۱۹ معرفی شده و‌ از فروشگاه کروم استور قابل دسترس است.

این افزونه در کنار نصب برنامه اصلی دانلود منیجر، کارهای دیگری را انجام‌ می‌دهد که کاملا غیرعلدی هستند و شامل دایرکت کردن لینک‌ها به سایت‌های اسپم، تغییر موتور جستجوی پیش‌فرض مرورگر و ردیابی کاربر از طریق نصب برنامه‌های ناخواسته می‌شوند. 

موضوعی که باعث ترغیب کاربران به نصب این افزونه شده است سرعت ۱۰ برابری دانلود آن است. این افزونه به تقلید از برنامه اصلی دانلود منیجر ساخته شده است و از سال ۲۰۱۹ قابل دسترس است. 

شرکت Tonec که توسعه‌دهنده برنامه اصلی دانلود منیجر است به کاربران هشدار داده است که تقریبا هم افزونه‌های این برنامه در فروشگاه  کروم استور فیک‌ هستند و نباید از آن‌ها استفاده کنند. این شرکت گفته است‌ که بارها به گوگل این موضوع را اطلاع داده است اما هر بار بعد از مدتی این افزونه‌ها دوباره ظاهر شده‌اند.‌ 

در هر حال، اگر شما هم یکی از این افزونه‌ها را نصب کرده‌اید حتما نسبت به آن‌ها محتاط باشید و رفتار آن‌ها را تحت نظارت داشته باشید و اگر رفتارشان غیرعادی بود حتما آن‌ها را پاک‌ کنید.

منبع: Gizchina

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید