برای اولین بار در دنیا یک مرد فلج توانست با استفاده از عمل فکر کردن توییت کند - تکفارس 
برای اولین بار در دنیا یک مرد فلج توانست با استفاده از عمل فکر کردن توییت کند - تکفارس 

برای اولین بار در دنیا یک مرد فلج توانست با استفاده از عمل فکر کردن توییت کند

افشین نوری
۷ دی ۱۴۰۰ - 10:51
مغز

یک مرد فلج در استرالیا برای اولین بار در دنیا توانست فقط با استفاده از عمل فکر کردن، توییت بکند. او این کار را با استفاده از یک رابط کامپیوتر- مغز یا به‌اختصار BCI انجام داد که در نوع خود بی‌نظیر بود.

آزمایشهای انسانی این رابط، از سال گذشته در استرالیا در حال انجام است و سازمان غذا و دارو تابستان امسال مجوز آن را برای آمریکا نیز صادر کرد.

مطالب مرتبط:

شرکت آمریکایی Synchron که در کار توسعه رابط کامپیوتر- مغز است، چند روز پیش اعلام کرد که یک مرد فلج ۶۲ ساله به نام Philip O’Keefe توانسته است با استفاده از یک رابط کامپیونر- مغز یک توییت پست کند.

این رابط، یک دستگاه ۸ میلیمتری است که وارد مغز می‌شود و به کاربر اجازه می‌دهد تا بدون جراحی باز مغز، به‌طور بی‌سیم مغز خود را به کامپیوتر ارتباط بدهد. .

در ماه جولای امسال، سازمان غذا و دارو به شرکت Synchron اجازه آزمایش‌های کلینیکی رابط مذکور را روی انسان صادر کرد و حالا این شرکت تبدیل به اولین شرکتی در آمریکا می‌شود که چنین آزمایشی را انجام می‌دهد و حتی خیلی جلوتر از شرکت نورالینک ایلان ماسک عمل کرده است. نورالینک اخیرا توانسته بود به یک میمون کمک کند تا با استفاده از ذهن خود، بازی‌ای به نام پونگ را انجام بدهد. نورالینک هنوز تائیدیه سازمان غذا و دارو را برای انجام این آمایش روی انسان دریافت نکرده است و بنابراین باید بگوییم که Synchron اولین شرکتی در آمریکاست که دست به چنین کاری می‌زند.

منبع: Techspot

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید