DJI در زمینه فناوری اتومبیل های هوشمند خودران کار می‌کند - تکفارس 
DJI در زمینه فناوری اتومبیل های هوشمند خودران کار می‌کند - تکفارس 

DJI در زمینه فناوری اتومبیل های هوشمند خودران کار می‌کند

حامد شهرزاد
۲۸ دی ۱۳۹۹ - 11:30
DJI self-driving smart car technologies

همه ما می‌دانیم که DJI به‌عنوان یکی از شرکت‌های مطرح در زمینه هواپیماهای بدون سرنشین مشغول به کار است. رویترز گفته است که این شرکت می‌تواند در حوزه‌های دیگر از جمله فناوری وسیله نقلیه خودران نیز فعالیت کند.

اگرچه DJI بدون شک بیشتر به دلیل هواپیماهای بدون سرنشین خود شناخته می‌شود، اما این شرکت محصولات پیشرفته دیگری نیز طراحی و تولید می‌کند. اکثر ما با این واقعیت آشنا هستیم که این شرکت همچنین برای فیلم‌برداری، دوربین‌های اکشن و سایر ابزارهای فنی که خارج از حوزه پهپاد هستند، گیمبال تولید می‌کند. اکنون، رویترز گزارش داده است که به نظر می‌رسد این شرکت به بخش اتومبیل های خودران علاقه زیادی را نشان داده است.

با توجه به اینکه DJI یک شرکت فناوری است و حوزه وسایل نقلیه مستقل به‌سرعت در حال رشد است، این موضوع منطقی است.

چرا رویترز اعتقاد دارد که DJI به فناوری اتومبیل های خودران علاقه‌مند است؟

رویترز به سه منبع ناشناس و همچنین برخی از آگهی‌های استخدام اخیر برای افراد باتجربه در این زمینه استناد می‌کند. ما صفحه حرفه‌ای DJI را بررسی کردیم اما امروز چیزی را در این زمینه مشاهده نکردیم. بخشی از سخنان رویترز در اینجا آمده است:

سه نفر گفتند که DJI قصد دارد فناوری کمکی راننده مانند سنسورهای لیدار، یک جزء اصلی در اتومبیل های خودران و راه‌حل‌های مشخص‌شده برای عملکردهای مستقل رانندگی را بفروشد. همه منابع مشروط بر اینکه نامشان فاش نشود، این موضوع را تأیید کردند ولی جزئیات در این مورد هنوز در دسترس نیست و DJI گفت که در حال حاضر اطلاعیه جدیدی ندارد.

DJI

اتصال لیدار

یکی از منابع به رویترز گفت که DJI سال‌هاست که در حال سارگاری با فناوری لیدار است و مطمئناً در ۲۰۲۰ CES، شرکت DJI یک خبر را منتشر می‌کند که اشاره به دو سنسور جدید لیدار از کمپانی لیوکس تکنولوژی دارد. رویترز درباره این موضوع نوشت:

به لطف تخصص زیاد DJI در زمینه نوآوری در سنسور و ساخت سخت‌افزار، لیوکس در حال معرفی دو سنسور جدید است که یک روش اسکن جدید و پیشگامانه را برای ارائه عملکرد سنجش بهتر با کسری از هزینه واحدهای سنتی لیدار ارائه می‌دهد. با آسان‌تر و مقرون به‌ صرفه‌ تر ساختن لیدار در محصولات و اپلیکیشن ها، سنسورهای لیوکس نوآوری‌های جدیدی را در طیف وسیعی از اپلیکیشن ها از رانندگی خودکار گرفته تا شهرهای هوشمند، نقشه‌برداری، رباتیک تلفن همراه و موارد دیگر امکان‌پذیر می‌کند.

سخنان رئیس DJI درباره این موضوع

همان خبر منتشرشده به نقل از راجر لو که رئیس DJI است نیز بیان شده است. مطمئناً جالب است که سخنان وی را با توجه به گزارش رویترز بخوانید:

در طول ۱۳ سال گذشته، این وظیفه اصلی DJI بوده است که استفاده از فناوری پیشرفته را آسان، ایمن و قابل دسترسی کند و ما این امر مهم را از طریق نمونه کارهای پیشرو در زمینه کالاهای مصرفی و تجاری هواپیماهای بدون سرنشین انجام داده‌ایم. لیوکس از همان مأموریت و علاقه به نوآوری متولد شد. این یک تیم اختصاصی است که برای اولین بار در DJI انکوباتور می‌شود و هدف آن گسترش کاربرد فناوری‌های اصلی ما و شکستن موانع موجود در دنیای جدید است و با همکاری با اکوسیستم پیشرفته مبتکران در زمینه رباتیک موبایل تا رانندگی خودکار و فراتر از آن، به جلو پیش می‎رود.

رشد لیوکس

در همین حال، لیوکس از زمان انتشار اخبار ۲۰۲۰، گسترش یافته است. در واقع و در اوایل این ماه، این شرکت بیان کرد که به‌زودی سنسورهای لیدار در سطح خودرو را به شرکت چینی اکسپنگ که تولیدکننده اتومبیل های الکتریکی هوشمند است، عرضه می‌کند.

آیا ممکن است روزی DJI فناوری خاص خود را برای خودروهای هوشمند تهیه کند؟ اکنون برای نتیجه‌گیری درباره این موضوع خیلی زود است.

سفارش تسلا را لغو نکنید

خبر رویترز اطلاعات زیادی درباره رسیدن فناوری‌های جدید به دست مصرف‌کنندگان ندارد و قطعاً نشان نمی‌دهد که DJI شروع به ساخت وسایل نقلیه خودران کرده است. ممکن است این شرکت به فکر وسایل نقلیه خودران کوچک‌تر روی زمین باشد؟ این موضوع ممکن است و می‌تواند یک جهش بزرگ برای DJI باشد البته زمانی که برخی از تخصص‌های داخلی خود را به‌خوبی هدایت کند.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید