گوگل با تبلیغ جدید iPager، اپل را به خاطر استفاده نکردن از RCS تحت فشار قرار داد

افشین نوری
۱ مهر ۱۴۰۲ - 11:23
گوگل

گوگل قبل از شروع کمپین «Get The Message» سعی کرده بود تا از طرق مختلفی برای تحت فشار قرار دادن اپل جهت استفاده از فناوری RCS در آیفون استفاده کند.

گوگل حالا در تبلیغ جدید خود فناوری SMS آیفون را با یک پیجر مقایسه کرده است. این ویدیو تا الان بیش از ۸۰۰ هزار بازدید داشته است و به نظر می‌رسد این تبلیغ در مقایسه با کمپین سال گذشته، یک ایده بازاریابی ملموس‌تری است.

با وجود اینکه فشار گوگل بر اپل در حال بیشتر شدن است، اما ما معتقدیم که اپل فناوری RCS را نه به خاطر این کمپین‌ها بلکه به خاطر اینکه اپراتورها تصمیم به حذف یا محدود کردن پیامک/MMS خواهند گرفت اتخاذ خواهد کرد.

استاندارد RCS به تدریج در حال تبدیل شدن به یک روش پیام‌رسانی است. گوگل بیشترین نقش را در توسعه آن داشته و به‌تازگی از آن به‌عنوان یک راهکار پیش‌فرض پیام‌رسانی در برخی از گوشی‌های اندرویدی استفاده کرده است.

البته این استاندارد هنوز راه زیادی برای کامل شدن در پیش دارد، اما قطعاً مزیت‌های زیادی نسبت به SMS خواهد داشت. گوگل بعد از انجام توافقاتی که با اپراتورهای آمریکایی برای پشتیبانی از این استاندارد داشته، حالا قصد دارد که از اپل در این زمینه پیشی بگیرد.

اخیرا یکی از مدیران گوگل به نام Hiroshi Lockheimer گفته بود بسیار ناراحت است که کاربران آیفون نمی‌توانند از قابلیت RCS استفاده کنند. در واقع هدف گوگل از توسعه این قابلیت بهبود تجربه تجربه پیام‌رسانی بوده است و قصد ندارد آن را جایگزین سایر اپلیکیشن‌های پیام رسان کند

به گفته Lockheimer، تعداد افرادی از این قابلیت استفاده می‌کنند بسیار افزایش یافته است و طبق آماری که گوگل منتشر کرده تعداد آن‌ها حدود ۵۰۰ میلیون نفر است. هدف از این سرویس ارائه یک پلتفرم بهتر به جای سیستم SMS قبلی است.

تحقیقات نشان می‌دهند که افراد معمولی از ۳ الی ۴ اپلیکیشن پیام رسان روی گوشی خود استفاده می‌کنند و این نشان می‌دهد که گوگل تلاش ندارد RCS را برای همه اپلیکیشن‌های اجباری کند. بنابراین اپل نباید نگران ارائه این سرویس در پیام‌رسان خودش باشد.

اپل هنوز صحبتی درباره احتمال پشیبانی گوشی‌های آیفون از استاندارد RCS نکرده است و باید منتظر بمانیم و ببینیم که این شرکت درنهایت چه تصمیمی در این زمینه می‌گیرد.

مطالب مرتبط سایت

پر بحث‌ترین‌ها

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.