راندهیر تاکور یکی از تاثیرگذارترین مدیران اینتل اخراج شد - تکفارس 
راندهیر تاکور یکی از تاثیرگذارترین مدیران اینتل اخراج شد - تکفارس 

راندهیر تاکور یکی از تاثیرگذارترین مدیران اینتل اخراج شد

افشین نوری
۲ آذر ۱۴۰۱ - 07:56
راندهیر تاکور یکی از تاثیرگذارترین مدیران اینتل اخراج شد - تکفارس 

اینتل از زمان روی کار آمدن پت گلسینگر مدیرعامل این شرکت در تلاش بوده است تا ترانزیستورهای بسیار قدرامند با مصرف انرژی بسیار پایین بسازد و از طرف دیگر ظرفیت تولید خود را برای صدرنشینی در باراز تراشه افزایش بدهد‌.

این شرکت همچنین یک واحد جدید ریخته گری موسوم به IFS تاسیس کرد تا توان رقابت خود را با سایر شرکت‌ها افزایش دهد. واحد IFS یا همان Intel Foundry Services در سال‌های اخیر بسیار فعال بوده است اما حالا به نظر می‌رسد که راندهیر تاکور رئیس این واحد اخراج شده است. 

 تاکور یکی از مدیران تاثیرگذار در اینتل بود و حالا این شرکت تایید کرده است که او را کنار گذاشته است تا اهداف بزرگتری را پیگیری کند. البته در ایمیلی که گلسینگر به کارکنان اینتل فرستاده است گفته است که تاکور همچنان تا سه ماهه اول ۲۰۲۳ در این شرکت حضور خواهد داشت و بر کارها نظارت خواهد کرد. 

گلسینگر همچنن از تاکور به خاطر کمک‌هایش به اینتل و نقش مهم او در خرید شرکت Tower Semiconductor به قیمت ۵.۴ میلیارد دلار و همچنین امضای قرارداد همکاری با وزارت دفاع آمریکا و شرکت مدیاتک قدردانی کرد. با این حال، به نظر می‌رسد که واحد IFS اینتل نتوانسته بود انتظارات را برآورده کند و در سه ماهه سوم امسال فقط ۱۷۱ میلیون دلار درآمد داشته است. 

حالا سایعاتی درباره احتمال ریاست مدیرعامل شرکت Tower Semiconductor بر این واحد وحود دارد و اگر قرارداد خزید این شرکت در سال ۲۰۲۳ نهایی شود احتمال فوق  بسیار زیاد است. در هرحال، تاکور ظاهرا نتوانسته به اهداف مدنظر گلسینگر دست یابد و به همین‌خاطر مجبور شده که اینتل را ترک کند. 

حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم که جانشین او چه کسی خواهد بود و برنامه‌های اینتل برای رشد واحد ریخته‌گری چه خواهد بود.

منیه: Notebookcheck

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید