ایلان ماسک پیشنهاد همکاری با بیل گیتس را رد کرد

امیرحسین ندایی
۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - 22:06
ایلان ماسک

ایلان ماسک روز جمعه تایید کرد پیام‌هایی که نشان می‌دهند وی موقعیت همکاری برای انجام اعمال بشر دوستانه‌‌ای که از سوی بیل گیتس مطرح شده‌اند را رد کرده است، واقعی هستند.

اسکرین شات‌های جنجالی

اسکرین‌شات‌هایی از پیام‌های بین ماسک و گیتس توسط حساب کاربری‌ با نام Whole Mars Catalog منتشر شده‌ بودند و صاحب این حساب برای مشخص شدن حقیقی یا جعلی بودن این پیام‌ها، ایلان ماسک را تگ کرده بود.

منشا درز اسکرین‌ شات‌ها بلافاصله مشخص نشدند اما طبق رنگ متن پیام‌ها، احتمالا این تصاویر از روی گوشی ماسک گرفته شده‌اند.

مطالب مرتبط:

مکاتبات ایلان ماسک و بیل گیتس

اولین اسکرین‌ شات، حاوی پیامی از سوی گیتس است که با ماسک روز و زمانی برای ملاقات تنظیم می‌کند که ماسک در جواب آن جمله عالی است را ارسال می‌کند. اسکرین‌ شات دیگری پیامی را نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد از سوی گیتس باشد و در آن نوشته شده:

همین الان فرود اومدم.

ماسک نیز در پاسخ نوشته است:

ایول.

سپس در ادامه این پیام، ایلان ماسک در پیامی نوشته است:

هنوز هم اون موقعیت شورت نیم میلیارد دلاریت علیه تسلا رو داری؟

گیتس نیز با استناد به اسکرین‌شات‌ها در پاسخ می‌گوید:

شرمنده بابت اینکه هنوز موقعیت شورتم (Short) رو نبستم. مایلم راجع به موقعیت‌های همکاری بشر دوستانمون صحبت کنیم.

ماسک هم در جواب نوشته است:

شرمنده، ولی وقتی در مقابل تسلا، که شرکتی هستش که بیشترین تلاش رو در جهت حل مشکل تغییرات اقلیمی انجام میده، یه موقعیت شورت عظیم داری، نمی‌تونم صحبت‌های بشر دوستانت راجع به تغییرات اقلیمی رو جدی بگیرم.

پوزیشن شورت (Short) عموماً به معنی این است که یک سرمایه‌گذار، سهامی را که قرض کرده (با هدف خریدن آن با قیمتی پایین‌تر در آینده) به فروش می‌رساند. این عمل در واقع شرط‌بندی سرمایه‌گذار علیه شرکت مورد نظرش و به امید سقوط ارزش آن می‌باشد. به عبارتی دیگر زمانی که معامله‌گر روی یک روند نزولی وارد معامله شده و از پایین آمدن قیمت سود می کند، وارد موقعیت (پوزیشن) شورت شده است.

در پاسخ به این اسکرین‌ شات‌ها، ماسک در توییتی تایید کرده است که این اسکرین‌ شات‌ها واقعی هستند، اما شخص او آنها را درز نکرده است و گفته که احتمالاً از طریق دوستان دوستانش در اینترنت پخش شده‌اند.

منبع: Business Insider

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.