اومیکرون وارد ایران شد؛ وضعیت سلامتی اولین مبتلای ایرانی - تکفارس 
اومیکرون وارد ایران شد؛ وضعیت سلامتی اولین مبتلای ایرانی - تکفارس 

اومیکرون وارد ایران شد؛ وضعیت سلامتی اولین مبتلای ایرانی

مهدی ملکی
۲۸ آذر ۱۴۰۰ - 13:24
ایران

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، موضوع ورود سویه اومیکرون به ایران را تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد هاشمی گفت: در جلسه اضطراری ستاد مقابله با کرونا که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، مشاهده سویه اومیکرون کرونا در ایران تأیید شد.

وی با بیان اینکه در جلسه اضطراری امروز ضمن تأیید مشاهده سویه جدید کرونا در کشور از سوی همه اعضا در خصوص تدوین پروتکل‌های جدید بهداشتی بحث و تبادل نظر شد، افزود: همچنین اعضای ستاد نظرات و پیشنهادات خود را جهت ارائه به ستاد ملی کرونا مطرح کردند.

هاشمی در ادامه با اشاره به اینکه نتایج جلسه امروز در خصوص تمهیدات اندیشیده شده جهت جلوگیری از شیوع سویه جدید در کشور متعاقباً اعلام و اطلاع رسانی خواهد شد، تاکید کرد: اعضای جلسه به ضرورت استفاده از ماسک، تزریق واکسن بویژه دریافت دوز سوم واکسن اعلام شده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کردند.

محمدمهدی گویا، روز یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ در گفتگو با شبکه خبر سیما، گفت: به جز یک موردی که نتیجه آزمایش او بامداد یکشنبه مثبت بود، چند مورد مشکوک نیز وجود دارد که در حال بررسی آنها هستیم و به محض اینکه تشخیص آزمایش آنها تأیید شد، اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با عنوان این مطلب که چندین نوع کیت تشخیص ویروس داریم که پیچیده‌ترین سویه ها را تشخیص می‌دهند، افزود: فرد مبتلا، هموطن (آقا) است که اخیراً از یکی از کشورهای همسایه وارد کشور شده است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: فرد مبتلا در تهران شناسایی شده و حال عمومی او خوب است و همه مراقبت‌های لازم از بیمار به عمل آمده است.

گویا با تاکید بر این موضوع که واکسن‌های مورد استفاده برای سویه اومیکرون نیز اثربخشی دارند، تصریح کرد: افرادی که ۳ دوز واکسن دریافت کرده اند، ایمنی بیشتری دارند.

وی افزود: کسانی که قبلاً مبتلا شده اند این تصور پیش نیاید که دیگر مبتلا نمی‌شوند، برعکس کسانی که قبلاً مبتلا شده اند، امکان دارد بیشتر درگیر سویه اومیکرون شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید