قابلیت نمایش درصد سلامت باتری به اندروید ۱۵ می آید

افشین نوری
۲ دی ۱۴۰۲ - 15:30
اندروید ۱۵

اندروید ۱۵ احتمالا قابلیت نمایش درصد سلامت باتری را ارائه خواهد کرد. در حالیکه کاربران آیفون سالهاست از قابلیت نمایش درصد سلامت باتری استفاده می‌کنند، کاربران اندروید از آن بی‌بهره هستند.

این قابلیت می‌تواند حداکثر ظرفیت باتری را در مقایسه با وضعیت کنونی آن نمایش دهد تا تصویر واضحی از سلامت باتری ارائه دهد. حالا به نظر می‌رسد که اندروید ۱۵ سرانجام این قابلیت را ارائه خواهد کرد.

طبق شواهدی که نایل سادیکوف، سردبیر تلگرام گوگل نیوز، در آپدیت اندروید ۱۴ QPR2 بتا ۲ به دست آورده است، کدهایی درباره یک قابلیت سلامت باتری وجود دارند.

این قابلیت در حال حاضر غیرفعال است، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که کاربران اندروید قادر به مشاهده درصد ظرفیت فعلی باتری در مقایسه با زمانی که باتری جدید بوده خواهند بود. این قابلیت دقیقا شبیه به ویژگی درصد سلامت باتری در آیفون‌ها است.

طبق گزارش امروز، این قابلیت احتمالا در اندروید ۱۵ و ابتدا به صورت انحصاری برای گوشی‌های پیکسل عرضه خواهد شد.

این قابلیت می‌تواند برای کسانی که قصد دارند گوشی خود را برای مدت طولانی‌تری نگه می‌دارند مفید باشد. اخیرا نام رمزی اندروید ۱۵ فاش شده است و نام این سیستم عامل Vanilla Ice Cream یا بستنی وانیلی خواهد بود. 

گوگل به‌تازگی اولین پیش نمایش توسعه‌دهندگان اندروید ۱۴ را منتشر کرد و حالا به نظر می‌رسد که اندروید ۱۵ نیز از هم‌اکنون وارد فاز توسعه شده است. 

همانطور که می‌دانید گوگل معمولا برای هر نسخه اندروید یک اسم مخصوص انتخاب می‌کند که اغلب نام دسر هستند. برای مثال اندروید ۱۳ با نام Tiramisu معرفی شد و اندروید ۱۴ قرار است با نام Upside Down Cake ارایه شود. 

گوگل اخیرا اولین نسخه پیش نمایش اندروید ۱۴ را عرضه کرد. این سیستم عامل طراحی کاملا جدیدی دارد و طراحی لوگوی آن نیز با الهام از آژانس فضایی ناسا طراحی شده است. گوگل گفته است که تمرکز اندروید ۱۴ روی بهینه‌سازی پردازش پس‌زمینه خواهد بود تا میزان مصرف باتری دستگاه‌ها به حداقل برسد و گوشی‌ها شارژدهی بهتری داشته باشند.

یکی دیگر از ویژگی‌های اندروید ۱۴ این است که بر پایه اندروید ۱۲L طراحی شده تا با تبلت‌ها و نمایشگرهای هوشمند سازگاری داشته باشد و این به معنای آن است که اندروید ۱۴ بهینه‌سازی خو‌بی برای کار کردن با نمایشگرهای بزرگ و همچنین نمایشگرهای تاشدنی خواهد داشت.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.