گوگل میت حالا حرکات دست شما را تشخیص می‌دهد

محمد صداقت
۲۷ آذر ۱۴۰۲ - 13:29
تشخیص حرکت دست

گوگل اخیراً ویژگی تشخیص حرکت دست را در گوگل میت ارائه کرده است. این ویژگی تشخیص می‌دهد که شما چه زمانی دست خود را بالا می‌برید. با بالا بردن دست، آیکون دست نیز فعال می‌شود و به شرکت‌کنندگان تماس ویدیویی اعلام می‌کند که شما می‌خواهید مسئله‌ای را با آن‌ها در میان بگذارید. این ویژگی مبتنی بر هوش مصنوعی در ابتدای ماه مارس معرفی شد.

شرکت گوگل در پست اخیر خود توضیح داد: «گوگل میت زمانی حرکت دست شما را تشخیص می‌دهد که دست در فاصله مناسبی از صورت و بدن شما قرار بگیرد و برای دوربین قابل مشاهده باشد.» ممکن است مجبور شوید که دست خود را چند ثانیه بالا نگه دارید تا ویژگی تشخیص حرکت دست فعال شود. آیکون مربوط به بالا بردن دست در ویدیو شما ظاهر می‌شود. سپس این آیکون به شبکه اصلی منتقل می‌شود و همه شرکت‌کنندگان می‌توانند درخواست شما را مشاهده کنند.

تشخیص حرکت دست
تشخیص حرکت دست

ویژگی تشخیص اشاره به صورت پیش‌فرض در گوگل میت وجود دارد. البته این ویژگی خاموش است و شما باید آن را در تنظیمات فعال کنید. این ویژگی برای افرادی که در حال صحبت کردن هستند، به صورت خودکار خاموش می‌شود. علت این مسئله جلوگیری از فعال شدن دوباره آیکون هنگام صحبت کردن و تکان دادن دست‌ها است.

این ویژگی درست مانند آن است که روی نماد بالا بردن دست کلیک می‌کنید. البته این ویژگی سبب می‌شود که احساس کنید در مدرسه هستید. این ویژگی جدید علاوه بر نوستالژیک بودن، فواید دیگری نیز دارد. به طور مثال اگر دور از ماوس قرار گرفته باشید، می‌توانید به کمک این ویژگی نماد بالا بردن دست را فعال کنید. ممکن است که هنگام ناهار خوردن با کسی تماس بگیرید و نتوانید با دست کثیف از آیکون دست استفاده کنید. (متوجه منظورم شدید.)

گوگل میت در ماه گذشته ویژگی جدیدی را معرفی کرد که سبب می‌شود شما بتوانید جلوه‌های ویژه مانند صاف کردن پوست، روشن کردن زیر چشم و سفید کردن چشم را امتحان کنید.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.