واتساپ قابلیت جدید کد مخفی را برای Chat Lock ارائه کرد

افشین نوری
۱۰ آذر ۱۴۰۲ - 12:45
واتساپ

واتساپ قابلیت جدیدی معرفی کرده است که به شما امکان می‌دهد تا چت‌های قفل شده خود را از لیست چت مخفی کنید.

واتساپ قابلیت Chat Lock را در اردیبهشت‌ماه امسال معرفی کرد که به کاربران اجازه می‌دهد تا چت‌های خود را از طریق رمز عبور گوشی یا روش بیومتریک مانند اثر انگشت قفل کنند. این چت‌های قفل شده در پوشه Locked Chats در لیست چت ظاهر می‌شود. حالا واتساپ یک قابلیت جدید به نام کد مخفی (Secret Code) برای ارائه یک لایه امنیتی اضافی و حفظ حریم خصوصی در چت‌های قفل شده ارائه کرده است.

حالا شما با استفاده از قابلیت کد مخفی می‌توانید رمز عبوری متفاوت از رمز عبور دستگاه خود تعیین کنید تا پوشه Locked chats را از لیست چت‌ها مخفی نمائید و تنها با تایپ کد مخفی خود در نوار جستجوی واتساپ آن را ظاهر کنید.

شما می‌توانید از حروف، اعداد، کاراکترهای خاص و حتی یک ایموجی برای ایجاد کد مخفی استفاده کنید و اگر نمی‌خواهید چت‌های قفل‌شده را پنهان کنید، همچنان می‌توانید آن‌ها را در لیست چت‌‌های خود نمایش دهید.

واتساپ همچنین قفل کردن چت‌ها را راحت‌تر کرده است و حالا شما می‌توانید به جای رفتن به تنظیمات چت، با فشار طولانی روی آن، چت را قفل کنید.

مطالب مرتبط:

انتظار می‌رود قابلیت کد مخفی به‌زودی در اختیار همه کاربران واتساپ قرار بگیرد. واتساپ همچنین قابلیت پشتیبانی از دو حساب کاربری مختلف را برای دستگاه‌های اندرویدی عرضه کرده است. این یعنی کاربران اکنون می‌توانند بدون نیاز به تعویض گوشی خود یا استفاده از اپلیکیشن‌های شخص ثالث، از دو حساب کاربری مختلف روی یک گوشی هوشمند استفاده کنند.

این ویژگی مدتی است که به صورت بتا در دسترس قرار داشته اما اکنون به کانال پایدار واتساپ منتقل شده است. برای استفاده از این ویژگی، به یک خط و سیم کارت دیگر یا گوشی‌ هوشمندی که همزمان از چند سیم کارت پشتیبانی می‌کند نیاز خواهید داشت. حتی اگر سیم کارت دوم شما در دستگاه دیگری باشد، باز هم تا زمانی که بتوانید کد امنیتی ورود به سیستم را دریافت کنید، می‌توانید حساب کاربری دوم واتساپ خود را راه‌اندازی کنید.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.