واتساپ روی نوار پاسخ سریع برای پاسخ‌های سریع‌تر به تصاویر، ویدیوها و GIFها کار می‌کند - تکفارس 
واتساپ روی نوار پاسخ سریع برای پاسخ‌های سریع‌تر به تصاویر، ویدیوها و GIFها کار می‌کند - تکفارس 

واتساپ روی نوار پاسخ سریع برای پاسخ‌های سریع‌تر به تصاویر، ویدیوها و GIFها کار می‌کند

افشین نوری
۱۰ مهر ۱۴۰۲ - 10:28
واتساپ

واتساپ به‌تازگی قابلیت جدیدی به نام «کانال‌ها» معرفی کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد تا کانال‌هایی برای تعاملات بیشتر با دیگران ایجاد کنند. عملکرد این کانال‌ها با چت‌های استاندارد متفاوت است و به مدیران اجازه می‌دهد تا محتواهای مختلفی مانند متن، تصویر، ویدئو، استیکر و نظرسنجی‌ها را به اشتراک بگذارند و حریم خصوصی را نیز حفظ کنند.

واتساپ قابلیت‌های جدید خود را ایتدا در نسخه بتای آزمایش می‌کند و البته همه آنها در نسخه پایدار ارائه نمی‌شوند. بنابراین برخی از آن‌ها ممکن است به نسخه پایدار برسند و برخی دیگر ممکن است کنار گذاشته شوند یا برای همیشه در نسخه بتا باقی بمانند.

واتساپ

حالا در آخرین نسخه بتای واتساپ با شماره ۲.۲۳.۲۰.۲۰ قابلیت جدیدی به نام “نوار پاسخ” رویت شده است که به گفته WABetaInfo، به کاربران اجازه می‌دهد تا به سرعت به تصاویر، ویدیوها و GIF‌ها بدون خروج از صفحه فعلی پاسخ دهند. هدف از آن کاهش وقفه و بهبود تجربه کاربری است.

واتساپ همچنین روی میانبرهایی برای اضافه کردن آسان‌تر کاربران به تماس‌های گروهی و قابلیت «Flows» برای بهبود تجربه خرید درون‌برنامه‌ای کار می‌کند. همچنین یک اپلیکیشن واتساپ برای آیپددر حال توسعه است که به درخواست کاربران پاسخ می دهد.

واتساپ همچنین به‌تازگی یک قابلیت جدید انتقال تاریخچه چت ارائه کرده است که پروسه دریافت چت‌ها و فایل‌ها در یک دستگاه جدید بدون استفاده از پشتیبان‌گیری ابری را آسان‌تر می‌کند. با این قابلیت جدید، کاربران واتساپ یک کد QR در دستگاه قدیمی خود دریافت خواهند کردکه حاوی تاریخچه پشتیبان‌گیری آن‌ها می‌شود و می‌تواند به صورت لوکال از طریق Wi-Fi Direct به دستگاه جدید منتقل شود.

قابلیت جدید انتقال تاریخچه چت برای کاربران نسخه بتا واتساپ قابل دسترس است و در حال حاضر فقط برای انتقال‌ از سیستم‌عامل‌های مشابه یعنی اندروید به اندروید و iOS به iOS کار می‌کند. این پروسه شامل مراجعه به مسیر WhatsApp Settings –> Chats –> Chat Transfer می‌شود.

همچنین وب‌سایت Wabetainfo گزارش داده است که واتساپ در حال کار روی طراحی جدیدی برای رابط کاربری خود است. جدیدترین نسخه بتا این اپلیکیشن برای اندروید با شماره ورژن ۲.۲۳.۱۸.۱۸ چندین بهبود را در نوار بالای اپلیکیشن نشان می‌دهد. این بهبودها شامل تغییر رنگ پس‌زمینه، اصلاح ناوبری نوار بالا و فیلترهای چت می‌شوند.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید