پست‌های X حالا می‌توانند فقط اجازه نظر دادن به حساب‌های تیک‌دار را بدهند

افشین نوری
۱۸ مهر ۱۴۰۲ - 07:31
X

پلتفرم X که قبلا با نام توییتر شناخته می‌شد، تغییرات جدیدی اعمال کرده است و کاربران حالا می‌توانند اکانت‌های وریفای نشده را از کامنت گذاشتن زیر پست‌های خود مسدود کنند.

این تغییر در حالی اعمال می‌شود که ۱۱ ماه پیش ایلان ماسک سرویس پولی توییتر آبی را ارائه کرد. این سرویس به کاربرانی که ۷.۹۹ دلار در ماه می‌پردازند تیک آبی می‌دهد و آن‌ها را از سایر کاربران متمایز می‌کند.

گفته می‌شود که قابلیت مسدود کردن پاسخ‌های حساب‌های تائید نشده می‌تواند باعث کاهش آزار و اذیت، ترولینگ و انتشار اطلاعات جعلی در توییتر شود.

با این حال، به نظر می‌رسد که این استدلال چندان قوی نیست و ما همچنان شاهد حضور ربات‌های با تیک آبی در توییتر هستیم. X قبلا کامنت‌های کاربران تیک آبی را در اولویت قرار می‌داد، اما حالا تصمیم گرفته که پا را فراتر بگذارد و قایلیت مسدود کردن نظرات کاربران تائید نشده را نیز در اختیار کاربران بدهد.

در هر حال باید ببینیم این قابلیت چه تاثیری روی تعاملات کاربران در پلتفرم توییتر خواهد گذاشت. ایلان ماسک به‌تازگی گفته است که پلتفرم X به زودی قابلیت بلاک کردن کاربران را حذف خواهد کرد. لیندا یاکارینو مدیرعامل X هم گفته است: «امنیت کاربران اولویت اول ما است و ما در تلاش هستیم تا چیزی بهتر از بلاک کردن و میوت کردن ارائه کنیم.»

ماسک به‌تازگی نام توییتر را به X تغییر داده است. او قصد داد با این کار شبکه اجتماعی خود را قابلیت پیام‌رسانی مجهز کند و همچنین از پرداخت‌های موبایلی پشتیبانی کند. ماسک سال گذشته توییتر را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار خریداری کرد، اما اعتراف کرده که ارزش این شرکت از زمان خرید آن کاهش یافته است.

در واقع ایلان ماسک سعی کرده با نام جدید X تمام آثار نام تجاری توییتر را از بین ببرد و حتی تابلوی توییتر در مقر این شرکت در شهر سانفرانسیسکو آمریکا قبل از مداخله پلیس به خاطر نداشتن مجوز تغییر کرده بود.

ایلان ماسک از زمانیکه توییتر را خریده تغییرات زیادی در آن ایجاد کرده است. او بسیاری از مدیران اجرایی را اخراج کرده، هیات مدیره را منحل کرده و حدود ۸۰۰۰ از کارمندان این شرکت را اخراج کرده است. این تغییرات باعث کاهش چشمگیر درآمدهای تبلیغاتی توییتر شده است.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.