نتیجه بنچمارک تراشه Core i5-1350P اینتل فاش شد

مهدی حلوائی
۱۰ دی ۱۴۰۱ - 16:05
اینتل Core i5-1350P

تراشه‌ی Core i5-1350P اینتل، که برای لپ تاپ‌های سبک و کم‌مصرف طراحی شده، امروز در بنچمارک گیک بنچ مشاهده و نتیجه‌ی عملکرد آن مشخص شد. کمتر از یک ماه پیش نتیجه‌ی عملکرد تراشه‌ی Core i7-1370P اینتل نیز در همین بنچمارک فاش شده بود.

اینتل Core i5-1350P امروز در لپ تاپ ایسر TravelMate P614-53 با ۱۲ هسته و ۱۶ رشته در گیک بنچ مشاهده شد. بر اساس اطلاعات منتشرشده در این بنچمارک، تراشه‌ی مخصوص لپ تاپ جدید اینتل دارای فرکانس پایه ۱.۹ گیگاهرتز و فرکانس بوست ۴.۷ گیگاهرتز بوده و میزان کش L3 آن ۱۲ مگابایت است. همچنین حداقل و حداکثر توان مصرفی این تراشه به ترتیب ۲۸ و ۶۴ وات می‌باشد.

بنچمارک اینتل Core i5-1350P

اینتل Core i5-1350P در آزمایش‌های گیک بنچ موفق به دریافت نمره‌ی تک‌هسته‌ای ۱۶۸۶ و چندهسته‌ای ۸۹۸۰ شد. این در حالی است که تراشه‌ی Core i5-1250P در بخش‌های یادشده نمره‌ی ۱۵۴۹ و ۸۵۸۲ را دریافت کرده بود. با توجه به این آمار، Core i5-1350P در بخش عملکرد تک‌هسته‌ای ۵ درصد و در بخش عملکرد چندهسته‌ای ۸ درصد نسبت به تراشه‌ی هم‌رده‌ی نسل قبلی اینتل سریع‌تر است.

هرچند که تفاوت عملکرد تراشه‌ی اقتصادی مخصوص لپ تاپ جدید اینتل در مقایسه با سایر تراشه‌های سری رپتور لیک چندان زیاد نیست اما احتمالاً اینتل این تراشه‌ را با قیمتی پایین در دسترس قرار خواهد داد تا از این راه مشکل یادشده را جبران کند.

منبع: Wccftech

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.